Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, anlık oyuncu sayısında yeni bir rekor kırdı

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, anlık oyuncu sayısında yeni bir rekor kırdı

Kendi rekorunu kırdı tabii, Steam platformunun rekorunu kırmak biraz zor.

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege oyuncuları için geçtiğimiz birkaç gün oldukça önemli idi çünkü oyunun üçüncü senesi, yeni bir operasyon ile resmi olarak başlamıştı. Bu operasyon ile oyuna yeni operatörler, yeni bir PvE oyun modu ve çok daha fazlası gelmişti. Tabii bu durum da birçok oyuncuyu, oyuna çekmişti. Bunun sonucu olarak da Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, anlık oyuncu sayısında yeni bir rekor kırdı. Resmi Steam verilerine göre bu oyun 176 bin anlık oyuncuya ev sahipliği yaptı geçtiğimiz günlerin birinde. Bu da, oyun için yepyeni bir rekor. Oyunun önceki rekoru ise 133 bin anlık oyuncu idi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege Outbreak modu için görseller yayımlandı

Acaba Rainbow Six Siege sürekli yükselmeye devam mı edecek?

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege oyununun geçmişine baktığımız zaman, bu oyun çıkış yaptığı sene olan 2016’da en yüksek 50 bin anlık oyuncu görebilmişti. Bu sayı, 2017 senesinde tam iki katı artış göstermişti ve oyun, 100 bin anlık oyuncu sayısına ulaşabilmişti. Seneler 2018 oldu ve bu rekor 176 bin oyuncuya yükseldi. Yani oyun, her sene ortalama 50 bin anlık oyuncu ile rekorunu yükseltiyor gibi görünüyor. Ubisoft ekibi bu oyunu seneler boyunca destekleyeceğini belirtmişti, acaba önümüzdeki birkaç sene boyunca da bu rakamlar artış gösterecek mi? Yoksa artık aşağıya doğru mu gidecek?

Son olarak belirtelim, bu verilen sayılar sadece Steam platformundan geliyor. Yani Uplay üzerinden Tom Clancy’s Rainbow Six Siege oynayan oyuncuları dahil edemiyoruz. Bu yüzden, verdiğimiz rakamların toplam platformlar üzerinde daha yüksek olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Çünkü sadece Steam değil; Uplay, PlayStation Network ve Xbox Live gibi platformlar üzerinden de oynanabiliyor bu oyun.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.