En az 5 yıl daha yeni bir Tom Clancy’s Rainbow Six oyunu görmeyeceğiz

En az 5 yıl daha yeni bir Tom Clancy’s Rainbow Six oyunu görmeyeceğiz

Ubisoft, Tom Clancy's Rainbow Six Siege oyununu toplamda 10 sene desteklemek istiyor. Bu 10 sene içinde nelerin değişebileceği de söylendi.

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege için düzenlenen The Invitational 2018 finallerinde Ubisoft, oyuncuların ilgisini çekebilecek çok önemli açıklamalar yaptı. Geliştirici ekip öncelikle Tom Clancy’s Rainbow Six Siege için bir devam oyununun yakında gelmeyeceğini çünkü bu oyunu 10 sene desteklemek istediklerini belirtti. Ubisoft, bu açıklamalar ardından Tom Clancy’s Rainbow Six Siege oyununun geleceği hakkında da bahsetti ama bundan önce biz kendi görüşümüzü de söyleyelim. Bizce Ubisoft, yeni nesil konsolların geliştirici kitlerine ulaşmaya başladıktan sonra yeni bir Tom Clancy’s Rainbow Six yapacaktır. Ekip muhtemelen Xbox One ve PlayStation 4 dönemini, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege ile kapatmak istiyor. Yeni nesilde de yine yeni bir oyun göreceğiz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Rainbow Six

Açıklamaların devamına göre şu an bu oyunun aktif kullanıcı sayısı 27 milyon civarında. Ayrıca ekip, daha önce bu oyun içinde toplam 100 operatör bulundurmak istediklerini söylemişti ve bu turnuva finallerinde tekrar bu düşünce yenilendi. Ubisoft, oyunun üçüncü senesinde toplam 8 yeni operatör ekleyeceğini ve toplamda da 100 operatöre ulaşmak istediklerini söyledi. Açıklamalara göre oyunun standart sürümünde de bazı değişiklikler yapacak. Açıklamalara göre yakında oyuncular, oyunun standart sürümünde Legacy olan tüm operatörlere direkt olarak ulaşabilecek. Ayrıca tüm silah eklentileri de oyunun en başından, herkese ücretsiz olarak verilecek.

Ubisoft, açıklamalarının devamında Güney Afrika ve Güney Avrupa taraflarına yeni veri bankaları kuracağını da belirtti. Böylece, oyunu o bölgelerden oynayan oyuncular, daha rahat bir deneyim yaşayabilecek. Bağlantı sıkıntıları ve veri aktarım sıkıntıları daha az yaşanacak. Ayrıca oyunun Pro-league modu üzerinde de önemli değişikliklere gidilecek. Bununla birlikte birçok harita da yenilenecek ve yenilenen haritaların odak noktası Bomb-mode üzerinden kurulacak. Açıklamalara göre bu düzenlemeyi ilk görecek olan harita Hereford olacak. Ayrıca Yatch haritası da Casual moduna geri dönecek.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.