Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 25.12.2022

PUBG çıktığı günden bu yana hala bol bol oyuncuya sahip bir oyun. Zira, mobil sürümü de işin içine dahil oldu. Bu sayede, çok daha büyük bir kitleye ulaşmayı başardı. Bu sefer de, bir şeyler elde etmiş olan hesaplar satılığa çıktı. Peki, PUBG hesap satmak veya satın almak yasak mı? Şimdi, sizlere tam olarak bu sorunun cevabını vereceğiz.

PUBG hesap satmak, satın almak yasak mı?

Aslında, sizin de tahmin edebileceğiniz bir cevabı var bunun. Birçok oyunda olduğu gibi, PUBG'de de yasak. Tencent ekibi, bu konuda geniş bir açıklama da yapıyor. Tencent, "Oyun hesaplarının Takas edilmesini veya Paylaşılmasını desteklemiyoruz. Her hesap, ilgili hesap sahibine özeldir ve başka bir kişiye hediye edilmesi, ödünç verilmesi, devredilmesi veya başka bir şekilde başka bir kişinin hesabına erişmesine veya kullanmasına izin verilmesi yasaktır. Bu, hizmet şartlarımıza aykırıdır. Şartlar hakkında daha fazla bilgi için: https://www.pubgmobile.com/terms.html

Paranızı kaybedebileceğiniz için lütfen hesap satın almaktan veya satmaktan kaçının. Oyuncuların oyun hesaplarını satın alma, satma, takas etme veya paylaşma gibi uygulamalara dahil olmamaları teşvik edilmektedir.

Herhangi bir kayıptan sorumlu olmayacağız ve oyun hesaplarının ticareti ve paylaşımı yapılırsa herhangi bir hesabın güvenliğini garanti edemeyiz. Oyuncularımızın kendi oyun hesaplarını kullanmalarını ve giriş bilgilerini kimseyle paylaşmamalarını tavsiye ederiz.

NOT: Oyun politikasına ve şartlarına aykırı herhangi bir faaliyet, o hesabın kalıcı olarak yasaklanmasına neden olabilir." şeklinde açıklıyor durumu. Yani, aklınızda hesap satın almak varsa, yapmamanızda fayda var. Hatta, satmak istiyorsanız, yine yapmamanızda fayda olacaktır.

PUBG hesap satmak, satın almak dışında ne tavsiye edersiniz?

Sitemiz üzerinde PUBG ile ilgili birçok şeyi bulmanız mümkün. PUBG şekilli nick isim listesi ve şekilli klan nickleri yazımız kesinlikle faydalı olacaktır. Ayrıca, PUBG şekilli isim sembolleri yazımıza da bir bakın. Dahası, PUBG Mobile FPS Görme yazımız da mevcut.

PUBG nedir?

Şimdi PUBG hesap satmak, satın almak yasak mı yazımızda, oyundan bahsetmemek kesinlikle büyük ayıp olurdu. Daha önce PlayerUnknown's Battlegrounds olarak bilinen PUBG: Battlegrounds adlı battle royale video oyunu, bir Krafton iştiraki olan PUBG Studios tarafından yaratıldı ve piyasaya sürüldü. Brendan "PlayerUnknown" Greene tarafından diğer oyunlar için daha önce yapılan modlara dayanan oyun, Greene'in yaratıcı gözetimi altında bağımsız bir oyun olarak geliştirildi ve 2000 Japon filmi Battle Royale'den esinlenildi. En fazla 100 kişinin katılabildiği oyun, bir adada geçiyor ve oyuncular bir yandan kendilerini öldürmekten kaçınırken diğer yandan da diğer oyuncuları öldürmek için alet ve silah arıyor. Ayrıca zamanla, oyunun haritasının güvenli bölgesi giderek daha da küçük olur. Bu sayede hayatta kalanları etkileşimleri zorlamaları gereken daha ince alanlara zorlar. Tur, ayakta kalan son oyuncu (veya takım) tarafından kazanılır. Ayrıca, PUBG Universe serisinde ilk oyundur.

2021 sonu itibarıyla PC ve Xbox One'da en çok satan video oyunu. Ayrıca, genel olarak en çok satan beşinci video oyun. PUBG: Battlegrounds, oyun konsollarında ve kişisel bilgisayarlarda 75 milyondan fazla kopya satmıştır. Ayrıca PUBG Mobile'ın küresel versiyonu ise 1 milyardan fazla indirildi. Dahası, 8,42 milyar dolarlık mobil oyun satışıyla daha da popüler hale geldi. En çok hasılat elde eden dördüncü mobil oyun oldu. Bir de, Mayıs 2022 itibarıyla PUBG: Battlegrounds'un toplam geliri 13,07 milyar $'a ulaşarak tüm zamanların en çok hasılat elde eden video oyunlarından biri oldu. Ayrıca şunu da belirtelim, PC ve konsol sürümlerinin toplam geliri 4,65 milyar dolardı. Dahası, 12 Ocak 2022'den bu yana ana oyun ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Neler başardı?

PUBG hesap satmak, satın almak yasak mı yazımızda, oyunun başarılarından da kesinlikle söz etmek şart. Ayrıca, PUBG: Battlegrounds tam sürümü Aralık 2017'de yayınlandı. Dahası, ilk olarak Mart 2017'de Steam'in erken erişim ile Windows için kullanıma çıktı. Dahası aynı ay Microsoft Studios, Xbox Game Preview programı aracılığıyla oyunu Xbox One'da başlattı. Bir de, Eylül 2018'de resmi olarak piyasaya sürüldüğünün altını çizelim. PlayStation 4 için bir bağlantı noktasına ek olarak, Android ve iOS için oynaması ücretsiz bir mobil oyun sürümü olan PUBG Mobile 2018'de yayınlandı. Stadia yayın platformunun sürümü Nisan 2020'de piyasaya çıktı. Ardından Kasım 2020'de Xbox Series X/S ve PlayStation 5 için çıktı.

Ayrıca eleştirmenler PUBG'ye olumlu eleştirilerde bulunarak, bazı teknik sorunlara rağmen oyunun her beceri seviyesinden oyuncu tarafından kolayca ustalaşılabilecek yeni bir oynanış sunduğunu ve çok tekrar oynanabilir olduğunu belirtti. Dahası oyun, battle royale alt türünü popülerleştirmesiyle kendini tanıttı. Başarısının bir sonucu olarak, birkaç resmi olmayan Çin klonu da piyasaya çıktı. Diğer ödüllerin yanı sıra, oyun çeşitli Yılın Oyunu ödüllerine aday oldu. Ayrıca PUBG Corporation, oyunun izleyicilere ulaştırılmasına yardımcı olmak ve iyi bilinen bir e-spor haline gelmesi umuduyla küçük turnuvalar düzenledi.

PUBG Mobile nedir?

PUBG hesap satmak, satın almak yasak mı yazımızda, şimdi de oyunun Mobile sürümünden bahsedelim. Tencent Games'in LightSpeed & Quantum Studio adlı bir bölümü şimdi PUBG Mobile olarak bilinen oynaması ücretsiz battle royale video oyununu yarattı. Ayrıca, PUBG: Battlegrounds'un mobil oyun uyarlamasıdır. Dahası, 19 Mart 2018'de ilk olarak iOS ve Android cihazlar için kullanıma çıktı.

Ayrıca Krafton, Tencent ve VNG Games de dahil olmak üzere birkaç farklı şirket çeşitli yerlerde yayınladı. Dahası PUBG Mobile, bir milyardan fazla bir miktarda indirme sayısına ulaştı. 8,42 milyar dolar ile Mayıs 2022 itibarıyla en yüksek hasılat elde eden dördüncü mobil oyun. Ayrıca, tüm zamanların en popüler mobil video oyunudur. Dahası, PUBG evreninde geçen iki benzersiz oyun da çıktı. Battlegrounds Mobile India ve New State Mobile, 2021 yılında oyundan doğdu. Şimdi de, bu şekilde PUBG hesap satmak, satın almak yasak mı yazımızı sonlandıralım.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.