avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 04.08.2022

Mobil oyunlar arasında en popüler oyun olan PUBG Mobile gün geçtikçe kitlesini arttırmaya devam ediyor. Oyuna yeni ve büyük bir güncelleme geldi, 1.0 güncellemesi ile birlikte hem Erangel değişti hem de yeni özellikler geldi. Yeni özellikle birlikte oyuna bir de yeni grafik ayarı olan 90 FPS geldi ve bu sayede artık oyunları 90 FPS’te oynayabileceksiniz tabii telefonunuz destekliyorsa, telefonunuzun destekleyip desteklemediğini öğrenmek istiyorsanız 90 FPS destekleyen telefonlar yazımıza göz atabilirsiniz. Gelin şimdi PUBG Mobile FPS görme var mı, nasıl oluyor ona bakalım.

PUBG Mobile FPS Görme

Oyuna yeni gelen 1.0 güncellemesi ile birlikte çoğu oyuncu internette bu konu ile alakalı aramalar yapıyor, bu aramalar son günlerde oldukça popüler hale geldi. Yeni gelen güncelleme ile 90 FPS desteği geldi fakat ne kadar FPS aldığını görme gibi bir şey gelmedi, bilgisayarda ki gibi kaç FPS aldığımızı görmek şu anlık mümkün gözükmüyor fakat yoğun ilgi olursa bir sonraki güncellemelerde oyuna eklenebilir gibi gözüküyor.

Oyunda şu anlık öyle bir özellik yok ileri ki tarihlerde bekleniyor.

PUBG Nedir?

PlayerUnknown’s Battlegrounds, ya da bilinen adıyla PUBG, Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur. Oyunda 100’e yakın (en fazla 100) oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlarlar. İstedikleri zaman uçaktan atlarlar ve paraşütleriyle adanın herhangi bir konumuna inerler. Oyuncuların temel amacı çeşitli yerlerden buldukları çeşitli silahlarla diğer oyuncuları öldürüp ölmeden en sona kalan oyuncu olmaktır. Oyun esnasında adanın haritasındaki güvenli alan gittikçe küçülmeye başlar. Harita küçüldükçe oyuncular daha küçük bir alana yoğunlaşırlar ve birbirlerini görüp saf dışı bırakmaları ihtimâli kolaylaşır. Oyunda en son hayatta kalan oyuncu/takım oyunu kazanır.

Oyun ilk olarak 23 Mart 2017 tarihinde Steam erken erişim ile Microsoft Windows için çıkış yapmıştır. Çıkışından yaklaşık 3 ay sonra 4 milyondan fazla kopya sattı. Oyunun ilk ana sürümü Windows platformunda 20 Aralık 2017’de erken erişimden çıkarak yayınlandı. Xbox One versiyonu 12 Aralık 2017’de piyasaya sürüldü. Mobil battle-royale oyunlarının artmasıyla birlikte PUBG Mobile 9 Şubat 2018’de Çin’de ilk çıkışını yaptıktan sonra 19 Mart 2018’de Android ve İOS platformları için ücretsiz olarak yayınlandı.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.