Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

PlayerUnknown’s Battlegrounds, 30 milyon oyuncuya sahip

PlayerUnknown’s Battlegrounds, 30 milyon oyuncuya sahip

Tabii bu rakamlar hem PC, hem de Xbox One platformundan geliyor.

Geçtiğimiz gün PC üzerinde erken erişim sürecinden çıkan fakat Xbox One platformunda hala erken erişim sürecinde olan PlayerUnknown’s Battlegrounds, yapılan son açıklamalara göre iki platform üzerinde toplam 30 milyon oyuncuya sahip. SteamSpy verilerine bakacak olursak, oyunun Steam sürümünde 26 milyon oyuncu bulunuyor. Bu da demek oluyor ki PUBG olarak da kısaltılan bu oyunu Xbox One üzerinde 4 milyon oyuncu oynuyor. Oyunun Xbox One sürümü hakkında da oyun çıkış yaptıktan 48 saat sonra 1 milyon oyuncuya ulaşmıştı.

PUBG

PUBG Corp. şirketinin CEO koltuğunda oturan CH Kim, “Beklediğimiz gün geldi. Bundan 9 ay önce oyunumuzun Erken Erişim sürecinin başlamasını kutluyorduk. Şimdi ise kutlama yapmamız için daha farklı bir sebep var. Oldukça başarılı bir Erken Erişim süreci ardından oyunumuzun PC sürümünü bu süreçten çıkartıyoruz, 1.0 sürümüne geçiriyoruz. PlayerUnknown’s Battlegrounds isimli oyunumuzun macerasının ikinci kısmına geçmekten gurur duruyoruz. Yeni maceramız, oyunumuzun geliştirilme aşamasının sadece başlangıcı olacak.” dedi bu konuda.

CH Kim, “2017, PUBG için kusursuz bir yıldı. PC ve Xbox One platformları ile toplam 30 milyondan fazla oyuncuya sahibiz. Böyle güzel bir başarıyı topluluğumuz sayesinde görebildik. 2018 yılında da oyunumuzu yeni içerikler ve hata düzeltmeleri ile desteklemeye devam edeceğiz. Ayrıca 2018 senesinin ilk çeyreğinde de oyunculara yeni bir ganimet kutusu sunacağız. Daha fazla detay için oyunumuzu takip etmeye devam edebilirsiniz.” diyerek de satış rakamlarını oyunculara sundu.

1 kişiye çekiliş ile Dead Rising 4: Frank’s Big Package (PlayStation 4) veriyoruz

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın