PlayerUnknown’s Battlegrounds, Steam erken erişim sürecinden çıktı

PlayerUnknown’s Battlegrounds, Steam erken erişim sürecinden çıktı

Bu günleri de mi görecektik?

İlk olarak sadece PC platformu için Steam üzerinden erken erişim olarak oyunculara 23 Mart 2017 tarihinde sunulan PlayerUnknown’s Battlegrounds, Steam erken erişim sürecinden çıktı. Günümüze kadar neredeyse 26 milyon oyuncuya PC üzerinden ulaşmış olan bu oyun, kısa bir süre önce de Xbox One platformu için yine erken erişim süreci içerisinde çıkışını gerçekleştirmişti. Oyun, Microsoft’un şimdiki nesil konsolunda da 48 saat içerisinde 1 milyon oyuncuya ulaşmıştı. Tabii bu noktada söyleyelim, PUBG olarak da kısaltılan PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun PC üzerinde erken erişim sürecinden çıkması, oyunun Xbox One sürümünü etkilemedi. Oyunun bu konsol sürümü şu anda da erken erişim sürecinde.

PUBG

SteamSpy istatistiklerine göre, erken erişim sürecinden çıkmış olan bu oyun sadece Steam üzerinde tam 25,861,954 ± 146,152 oyuncuya sahip. Bu kadar oyuncunun 19,231,975 ± 126,925 kadarı da oyunu son 2 hafta içerisinde oynadı. Yani, bu demek oluyor ki oyunu satın alan her 4 oyuncudan 3 tanesi, oyunu son 2 haftada oynadı. Toplamda 25,722,932 ± 145,780 oyuncuya sahip olan PUBG, 1,046,316 takipçiye sahip ve oyunun geçtiğimiz günkü maksimum oyuncu sayısı da 2,593,559 idi.

PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun erken erişim sürecinden çıkmış olması tabii ki oyunun anlık oyuncu sayısını da mutlaka etkileyecektir çünkü oyuncular, erken erişim sürecinden çıkmış olan bu video oyununda neler değiştiğini merak ediyor olabilir. Fakat gözle görülen çok bir değişiklik yok efendim, erken erişim sürecinin bitmesi ile oyuna yeni harita, silahlar ve araçlar eklendi sadece. Tabii ki arka planda dengelemeler ve optimizasyon çalışmaları da gerçekleştirilmiştir.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın