Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 15.03.2023

Sony PS5 konsolları için Discord ile ilgili bir sorunu gidermek üzere yeni konsol güncellemesi çıkardı. Sony'nin uzun zamandır beklenen ve sevilen sohbet hizmeti Discord'u mevcut nesil PlayStation sistemleriyle tamamen entegre eden PS5 yaması nihayet geçtiğimiz hafta yayınlandı. Her ne kadar hayranlar bu işlevsellik için uzun zamandır bekliyor olsalar da, Discord'un PS5'e bağlantısı sorunlardan payını almadı. Neyse ki, donanım için yapılan bu son güncelleme, bulunan en yaygın sorunu ortadan kaldıracaktır.

Yeni PS5 güncellemesi Discord sorunu için çıktı

PS5 güncellemesinin 23.01-07.01.00 sürümü artık dünyanın her yerinden indirilebilir durumda. Geçen haftaki konsol güncellemesinin aksine, bugünkü yama çok daha küçük ve sadece bir sorunu ele almayı amaçlıyor. Özellikle 23.01-07.01.00 güncellemesinin yama notlarında, bu yeni güncellemenin sadece Discord sesli sohbet bağlantısının kesilmesine neden olan bir sorunu ele aldığı belirtiliyor. Bunun dışında bu yeni güncelleme ile başka hiçbir şeyin değişmediğini söylediler.

Yani aslında, Sony'nin çok daha büyük bir yamanın ardından daha küçük boyutlu ve çaplı güncelleme çıkarması şaşırtmadı. PS5 2020'nin sonunda piyasaya sürüldüğünden beri Sony bunu yapmayı alışkanlık haline getirdi. Sony'nin bu güncellemenin ne yaptığını gerçekten açıklaması ise beklenmedik bir durum. Normalde Sony, bu tür takip yamalarında sadece "sistem performansının" artırıldığını iddia eder. Bunun yerine Discord'un bu sürümde düzeldiğini belirten bazı yama notları görmek oldukça nadir. Fakat PlayStation hayranlarının merakını giderecektir. PS5 Discord güncellemesi bir yana, şimdi başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. PS5 Discord güncellemesi yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.