Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 02.02.2023

Bu hafta PlayStation ve Discord, PS5 konsolunun artık ses özelliğine sahip olduğunu söyledi. Ayrıca, konsol kullanıcılarının hangi platformu kullanıyor olurlarsa olsunlar Discord aramalarında arkadaşlarıyla iletişim kurabilmelerini sağladığını açıkladı. Bu güncelleme, PlayStation ve Discord entegrasyonunun ilk olarak başlamasından neredeyse tam bir yıl sonra ve iki firmanın işbirliğini ilk olarak açıklamasından yaklaşık iki yıl sonra geldi. Yaygın olarak kullanıma sunulmadan önce yalnızca beta test kullanıcıları bu işleve erişebiliyor ve yalnızca PS5 platformuyla uyumlu.

PS5 Discord ses desteği en sonunda geldi

Discord, bu yeni güncellemeyle ilgili bir nasıl yapılır makalesinde, PS5 beta test programına kaydolanların, Discord ses işlevselliği için beta testine girmelerini sağlayacak bir kodun posta kutularında görünmesini bekleyebileceklerini belirtti. PlayStation ve Discord hesaplarınızı bağladıktan sonra, normalde ait olduğunuz herhangi bir Discord grubundaki arkadaşlarınızla iletişim kurmak için PS5'inizde Discord'u kullanabilirsiniz. Ancak bu işlem, telefonu elinize alıp PC veya mobil cihaz üzerinden hemen arama yapmak kadar basit değildir. Başlamak için mobil Discord uygulamasını açmanız ve Xbox üzerinden Discord'a bağlandığınız gibi "PlayStation'a Aktar" seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

Discord açıklaması, "Mobil cihazlarda Ses kontrollerini yukarı kaydırdığınızda 'PlayStation'da Katıl' yazan yeni bir düğme göreceksiniz. Masaüstünde ise bu düğme bir telefon ve oyun kumandasının yan yana durması gibi görünüyor. Ardından, Sesli konuşmanızı hangi konsola aktarmak istediğinizi seçmeniz istenecek. Gamer Magic arka planda gerçekleşir ve BOOM, PS5'iniz konuşmanızın gerçekleştiği yerdir." şeklinde. PS5 Discord ses desteği dışında da yazılarımız var. Şimdi, diğer yazılarımızdan bahsedelim.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, En iyi çizgi film rehber yazımıza bir bakmanızı tavsiye ederiz. Zira, bu rehber yazımızda, sizler için 20 film seçtik. Her birinden de tek tek bahsettik. Bu sayede, siz de aradığınız çizgi filmi bulacaksınız. Sonra, En iyi bilim kurgu filmleri rehber yazımız var. Bu rehber yazımızda da bol bol tavsiye verdik. Bilim kurgu filmleri, günümüzde kesinlikle çok sevdiğimiz bir tür. Biz de, bilim kurgu önerisi hazırlayalım dedik. Ardından da, En iyi vampir filmleri yazımız mevcut. Bu rehber yazımızda da, sizler için vampir filmleri seçtik. Seçtiğimiz vampir filmlerini önce listeledik, sonra da haklarında bilgi verdik. Umarız ki, her birinin faydası olur. PS5 Discord ses desteği yazımız bitmeden önce 2 tavsiyemiz daha var.

Şu anda, hep film yazıları yazmış gibi duruyoruz. Fakat, sitemizde birçok başlıkta yazı mevcut. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.