Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 28.12.2022

John GodGames Emus tarafından yayınlanan bir video, Oceanhorn Monster of Uncharted Seas'in fpPS4 Playstation 4 emülatöründe saygın kare hızlarında çalıştığını gösteriyor. Bu PS4 emülatörü fpPS4 , ilk 3D oyunu saygın FPS hızlarında çalıştırabiliyor. Şimdi, sizlerle Oceanhorn oynanış videosunu paylaşalım. Bu sayede, bahsini ettiğimiz performansı görebilirsiniz.

PS4 emülatörünün fpPS4 3D oyun FPS performansı iyi ama yeterli değil

Göreceğiniz gibi emülasyon henüz kusursuz değil. Oyun şu anda çeşitli grafik sorunları ve aksaklıklar nedeniyle tamamen oynanır durumda değil. Oldukça basit bir 3D oyun olmasına rağmen, bu açık kaynaklı emülasyon uzun bir yol kat etti. Tabii, hala daha fpPS4 FPS performansı, 3D PS4 oyunları için yeterli değil.

İlgilenen herkes en güncel fpPS4 sürümünü bu sayfadan indirebilirler. Ancak, daha önce de belirttiğimiz gibi, beklentilerinizde gerçekçi olmalısınız. Evet, emülatör üzerinde çeşitli kolay 2D oyunlar oynamak mümkün olacaktır. Ancak AAA PS4 özel oyunlarından herhangi birini kopyalamakta oldukça yetersiz kalıyor. Sonuç olarak, şimdilik Bloodborne, Shadow of the Colossus veya Ghost of Tsushima gibi oyunları oynayamayacaksınız. Şimdilik, RPCS3 artık tüm PS3 oyunlarını çalıştırıyor haberimize göz gezdirip, PC'de PS3 ile idare edebilirsiniz. Zira fpPS4, henüz 3D oyun FPS performansı açısından yeterli değil.

Ayrıca, şimdi sizlere bir de videoda kullanılan bilgisayarın özelliklerinden bahsedelim. İşlemci olarak, AMD Ryzen 9 5900X @4,8 GHz model kullanıyor. RAM açısından, G.SKILL DDR4 3600 MHZ CL6 32GB kullanıyor. Ayrıca, ekran kartı olarak da NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER GAMING OC 8G kullanıyor. Son olarak da, işletim sistemi olarak Windows 10 64-bit kullanmakta. Bizler için hazırlanmış olan bu video, bu sistem ile çalışıyor. Şu anda olmasa da, eminiz ki daha ileride fpPS4 FPS performansı, 3D PS4 oyunlarında çok daha iyi olacaktır. Şimdi, kendimizi başka şeylerle oyalama zamanı.

Eğer siz de bu PS4 emülatör yazılımını bekliyorsanız, sizlere bir yazımızı paylaşalım. Şimdi, En iyi PS4 oyunları yazımıza bir göz gezdirmenizi tavsiye ederiz. Yolda olan bu fpPS4 süreci tamamladığında, oynayacak oyunlara ihtiyacınız olacaktır. Biz de, sizler için seçtiğimiz oyunları listelediğimiz yazımızın faydalı olacağını düşünüyoruz. Zira, biz de seçimlerimizi bu yazımızdan yapacağız.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.