Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 26.12.2022

Playstation 3 emülatörü RPCS3, RPCS3 ekibinden yapılan yeni bir duyuruya göre artık Sony'nin makinesinde yapılmış her oyunu oynayabiliyor. Başka bir deyişle, herhangi bir PS3 oyunu en azından başlayacak ve bir görüntü sağlayacaktır. RPCS3 ekibi, artık tüm PS3 oyunlarının çalıştığını bir Twitter gönderisi ile duyurdu.

RPCS3 artık tüm PS3 oyunlarını açıyor

Ekibin gelecekteki çabaları kuşkusuz genel performansı artırmaya odaklanacak. Ekip ayrıca grafiksel kusurları ve hataları çözmeye de odaklanacaktır. Mod yapımcılarının daha önce 30 fps ile kısıtlı olan pek çok oyun için 60 fps güncellemeleri sunması da harika. Sonuç olarak, PC oyuncuları bu PS3 oyunlarından bazılarının keyfini daha fazla çıkarabilir.

Ekip, paylaştıkları Twitter gönderisinde, "Bugün itibariyle RPCS3 Yüklenebilir uyumluluk kategorisinin 0 OYUN'a ulaştığını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz! Bu, emülatörde siyah ekrana önyükleme yapan PS3 oyunu kalmadığı anlamına geliyor - her PS3 oyunu en azından önyükleme yapıyor ve görüntü çıkışı gösteriyor. Mutlu tatiller!" şeklinde açıklama yaptı.

Ne yazık ki, sizlere oyunları nasıl indirip kuracağınız konusunda şu anda pek yardımcı olamayacağız. Bunun sebebi, bir yerde korsancılık olması. Korsan oyunlara karşıyız elbette fakat kullanmak isteyenleri de engelleyen bir şey yok. Bu yüzden, siz de PC'ye RPCS3 indirip oyunların tadını çıkarmak isterseniz, yapabilirsiniz. Fakat, bunu nasıl yapacağınızı biz anlatamayacağız ne yazık ki. Bu sebeple, internet üzerinde araştırma yapmanızı tavsiye ederiz. Zaten çok kolay bir şekilde aradığınız her türlü bilgiye ulaşacağınıza eminiz. Dilediğiniz oyunu indirip tadını çıkarmak size kalmış. Şimdiden iyi oyunlar!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.