Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 31.01.2023

PS VR2 ön sipariş rakamları yetersiz kaldı. Bu yüzden Sony'nin, PlayStation VR2 çıkışından önce satış tahminlerini düşürdüğü ortaya çıktı. Sony, PS VR2'nin 22 Şubat'ta piyasaya çıktıktan sonra yaklaşık 1 milyon satış öngörüyor. Bu haber, PlayStation'ın PS VR2 için tamamen yeni oyunların yanı sıra VR'a genişleyen bazı tanıdık IP'lerden oluşan lansman serisini açıklamasından kısa bir süre sonra geldi.

PS VR2 ön siparişleri çok az

Bu hafta Bloomberg, Sony'nin PS VR2 için güncel tahminlerini, durum hakkında bilgi sahibi olan ve daha düşük hedefler hakkında bilgi veren içeriden kişiler sayesinde bildirdi. Sony, bu yılın Nisan ayı ile 2023 yılının Mart ayı arasında yaklaşık 1,5 milyon ünite sevk etmeyi planlıyor. Bloomberg tarafından belirtildiği üzere, Sony'nin yeni beklentileri, oyuncuların PS VR2 gibi VR girişimlerine cansız tepkiler verme eğiliminin bir devamı niteliğinde. Sony'nin bu yeni başlık ve Meta Quest serisi ürünleriyle bu alanda büyümeye devam etmesine rağmen, oyunların bulunabilirliği birçok kişinin VR'yi benimsemesini engelleyen bir sorun oldu.

Horizon Call of the Mountain gibi PlayStation oyunlarının sanal gerçekliğe uzanması ve Resident Evil Village'ın VR versiyonuna kavuşması şüphesiz oyuncuların ilgisini çekebilecek bir şey olsa da, pek çok kişi VR'ın henüz buna değip değmeyeceğini tartışıyor. PlayStation'ın geçen yıl onayladığı üzere, Beat Saber gibi bazı oyunların özel PS VR2 sürümlerine sahip olmasına rağmen, PS VR oyun kütüphanesi başlığın halefiyle uyumlu olmayacak. Bu durum başlığa yönelik heyecanı azalttı. VR sistemlerinin yüksek maliyeti nedeniyle fiyat noktası da pek yardımcı olmuyor. PS VR2'nin fiyatı, ilk PS VR ve PS5'ten daha fazla. Bu sebeple, sanal gerçeklik fikrine zaten kararsız olan birine göre çok. Şimdi, PS VR2 ön siparişleri bir yana, sizlere başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, En iyi çizgi film rehber yazımıza bir bakmanızı tavsiye ederiz. Zira, bu rehber yazımızda, sizler için 20 film seçtik. Her birinden de tek tek bahsettik. Bu sayede, siz de aradığınız çizgi filmi bulacaksınız. Sonra, En iyi bilim kurgu filmleri rehber yazımız var. Bu rehber yazımızda da bol bol tavsiye verdik. Bilim kurgu filmleri, günümüzde kesinlikle çok sevdiğimiz bir tür. Biz de, bilim kurgu önerisi hazırlayalım dedik. Ardından da, En iyi vampir filmleri yazımız mevcut. Bu rehber yazımızda da, sizler için vampir filmleri seçtik. Seçtiğimiz vampir filmlerini önce listeledik, sonra da haklarında bilgi verdik. Umarız ki, her birinin faydası olur. PS VR2 ön siparişleri ile ilgili yazımız bitmeden önce 2 tavsiyemiz daha var.

Şu anda, hep film yazıları yazmış gibi duruyoruz. Fakat, sitemizde birçok başlıkta yazı mevcut. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.