Menü
https://leadergamer.com.tr/call-of-duty-ww2-cikis-tarihi/
Project Scorpio 12 Nisan 2017 18:59

Project Scorpio geliştirici kiti gösterildi

Kullanıcılara sunulacak olan Project Scorpio nasıl olacak acaba? Benzeyecek mi buna?


Gamasutra, özel bir haber ile Project Scorpio geliştirici kitini tüm dünyaya gösterdi. Konsolun bu geliştirici kitinin hem yapısından bahseden, hem de görsellerle herkese sunan Gamasutra, böylece Microsoft hayranlarını biraz daha heyecanlandırmış oldu. Gamasutra cephesinden gelen bilgilere göre, konsolun kullanıcılara sunulacak sürümüne göre daha güçlü bu geliştirici kiti. Bunun sebebi ise tabii ki geliştirici ekibin daha fazla güce sahip olması gerekmesi. Gamasutra bu konuda, “Geliştirici kiti, ana konsoldan daha güçlü. Öncelikle 40 CU değil, 44 CU var geliştirici kitinde. RAM ise 24 GB DDR5, ki bu satılacak konsolun iki katı oluyor. Ayrıca 1 TB HDD yanında, bir de 1 TB SSD bulunuyor. Ekran kartı ise 6.0 değil, 6.6 Teraflop gücünde.” diyor.

Project Scorpio geliştirici kiti gösterildi

Sizlerin de yukarıdan görebileceği bu görsel, Project Scorpio geliştirici kitine ait bir render. Bu görselden de görebileceğiniz gibi, cihazın ön kısmında, gerçek zamanlı olarak çalışan uygulamanın performansını gösteren bir kısım bulunuyor. Bu bilgiyi zaten sizlere daha önce belirtmiştik biz. Eğer bizleri takip ediyorsanız, bu kısma eminim ki şaşırmamışsınızdır. Tüm bunların haricinde, oyuncuların kafasında dolanan bir soru işareti var: Şu an Xbox One S ile çok benzer olan bu Project Scorpio geliştirici kiti tasarımı, konsolun ana haline ne kadar benzeyecek? Bu tür sorular soruluyor çünkü zaman zaman, konsolun geliştirici kiti ile satılan hali bambaşka olabiliyor. Sanıyoruz ki bu sorunun cevabını E3 2017 sırasında alacağız.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, en iyi PlayStation 4 oyunları listemize, en iyi Xbox One oyunları listemize ve FIFA 18 hakkında bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz.

xbox_scorpio_dev_kits_stacked1

xbox_dev_kits_group_1

Kaan GEZER Editör