Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 10.01.2018

Bir zamanlar fırtına gibi esen Pokémon GO, şimdi bazı Apple cihazlarına olan desteğini kesmeyi planlıyor. Pokemon GO oyununun geliştirici ekibinden gelen açıklamaya göre, iOS 11 işletim sisteminden daha yaşlı işletim sistemine sahip olan tüm iPad ve iPhone ürünlerinden Pokémon GO ne yazık ki kaldırılacak. Daha doğrusu, bu ürünlerde artık o oyun çalışmayacak. Peki, bu durum ne zaman gerçekleşecek? Geliştirici ekipten gelen açıklamaya göre, Pokemon GO oyununa 28 Şubat 2018 tarihinde bir güncelleme gelecek ve bu güncelleme ardından oyun iOS 11 işletim sisteminden daha eski işletim sistemlerinde çalışmayacak.

Pokemon GO

Pokémon GO hakkında daha önce de, “Çıkışından itibaren adından söz ettirmeyi başaran ve yapımcılarının yüzünü güldüren Pokémon GO aplikasyonunun indirilme miktarı ve yaptığı gelir Nintendo Life aracılığıyla bildirildi. Yapılan açıklamada çıkışından itibaren Pokemon GO yapıtının 750 milyonu aşkın kez indirildiği ve bunun sonucunda 1 milyar dolarlık gelir elde edildiği bildirildi. Bu gelirin yaklaşık 950 milyonunun ise 2016 yılı içerisinde olduğu da eklendi. Ayrıca haberinde Pokémon GO oyuncuları hakkında istatistiklere de yer veren şirketin aktardıkları ilgi çekici. Zira oyunu oynayanların yüzde altmışı erkek. 18 yaş ve altı oyuncularsa, kullanıcıların üçte birinden biraz fazlasını kapsıyor. 19-34 yaş arası kesime kullanıcılar arasında yüzde 38’lik bir pay düşüyor.” demiştik.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.