Pokémon GO elde ettiği gelirle dudak uçuklatıyor

Pokémon GO elde ettiği gelirle dudak uçuklatıyor

750 milyondan fazla kez indirilen aplikasyon, yapımcısına 1 milyar dolardan daha fazla kazandırarak yüzleri güldürmüş.

Çıkışından itibaren adından söz ettirmeyi başaran ve yapımcılarının yüzünü güldüren Pokémon GO aplikasyonunun indirilme miktarı ve yaptığı gelir Nintendo Life aracılığıyla bildirildi. Yapılan açıklamada çıkışından itibaren Pokemon GO yapıtının 750 milyonu aşkın kez indirildiği ve bunun sonucunda 1 milyar dolarlık gelir elde edildiği bildirildi. Bu gelirin yaklaşık 950 milyonunun ise 2016 yılı içerisinde olduğu da eklendi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Pokemon GO

Ayrıca haberinde Pokémon GO oyuncuları hakkında istatistiklere de yer veren şirketin aktardıkları ilgi çekici. Zira oyunu oynayanların yüzde altmışı erkek. 18 yaş ve altı oyuncularsa, kullanıcıların üçte birinden biraz fazlasını kapsıyor. 19-34 yaş arası kesime kullanıcılar arasında yüzde 38’lik bir pay düşüyor.

Bu arada geçtiğimiz haftalarda yayımlanan büyük Pokemon GO güncellemesi de amacına ulaşmış gibi. Gelen geri dönüşlere göre aplikasyona uzun zamandır beklenen bazı özellikleri ekleyen güncellemeyle birlikte aplikasyonun ömrü bir süre daha uzamış. Aplikasyon ayrıca diğer Nintendo ürünlerinin satışında da etkisini göstermiş . Nintendo‘ya göre 3DS satışları, Pokémon GO yapıtının piyasaya sürülmesi ile birlikte artış göstermiş. Pokémon GO, ilk zamanlarındaki gibi çılgınlık seviyesinde kullanılmasa da uzun bir zaman boyunca gündemde kalmaya devam edecek gibi görünüyor. Aplikasyon hakkında yeni gelişmeleri ise zaman gösterecek.

Tüm bunların haricinde, En iyi PS4 oyunları yazımıza, En iyi Steam yaz indirimleri 2017 fırsatları yazımıza, Steam yaz indirimleri 2017 – 1 TL ile 20 TL arasındaki en iyi oyunlar yazımıza, Steam yaz indirimlerindeki en ucuz oyunlar yazımıza göz atabilirsiniz. Bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.