Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 28.10.2022

Pokemon GO, her ne kadar eskisi kadar revaçta olmasa da, kesinlikle hala oynanan bir oyun. Dahası, hileleri de olan bir oyun. Her ne kadar cezası olsa da, oyunda hile yapmak isteyen oyuncular bol bol var. Biz de, şimdi sizlere Pokemon GO hile rehberi paylaşacağız ve 2022 yılı içerisinde neler yapmanızın mümkün olduğundan bahsedeceğiz. Tabii, bunu yaparken tavsiye de vereceğiz. Ayrıca, yazımızın en sonunda da, bu ceza sistemi nasıl işliyor, ondan bahsedeceğiz.

Pokemon GO hile rehberi (2022)

Şimdi, ufaktan tavsiye ve adımlarımıza geçelim.

1. Sahte konum kullanmak

Pokémon GO gibi bir oyunu oynarken, Pokémon yakalamak için bir yol boyunca yürümek ve hatta bir nehri geçmek gerekir. Her yerin, bir Pokémon'un saklanma yeri olması mümkün. İşe gidip gelirken, okulunuzun bahçesinde, evinizin önünde ya da herhangi bir yerde.

Ancak bazen, giyinip kuşanıp o yürüyüşe çıkmak istemeyiz. Bazen nerede olduğunuz hakkında yalan söylemek, ayak parmağınızı suya sokmaktan çok daha iyi bir seçenek gibi gelir. Konum sahteciliği bu durumda kullanışlıdır. Oyunun konum sistemini kandırmak için dışarıdan yardım alabilirsiniz. Bu şekilde, oyundaki eğitmen bir Dragonite yakalarken siz yatağınızda dinlenin.

2. Hava durumuna bakın - Pokemon GO hile (2022)

Ormanların çevresinde nerede vahşi bir Pokémon bulabileceğinizi biliyor musunuz? Hava durumu da aynı durumdadır. Hava durumuna bağlı olarak görebileceğiniz birçok Pokémon türü var. O günkü koşullara en uygun Pokémon türlerini yakalamayı başarırsanız daha fazla yıldız tozu elde etme olasılığınız artar.

Örneğin, rüzgarlı bir günde bir Chimecho yakalamak sizi temel 1000 yerine 1250 yıldız tozu ile ödüllendirecektir.

3. AR'nin işaretini kaldırın

AR özellikli bir oyunu oynamak şüphesiz eğlencelidir. Bu oyunu oynamayı sevmemizin nedenlerinden biri de telefonlarımızı kullanarak Pokémon'un bir duvarın tepesi gibi beklenmedik yerlerde belirdiğini görebilmemizdir. Bununla birlikte, telefon kameranızı onlara doğrulturken sokakta yürüdüğünüzü gören yabancılar için garip olabilir.

AR seçili değilse görünüm, Pokémon'un ortada oturduğu çimenlik bir alana dönüşecektir. Etrafta dolaşabilirler, bu da onları yakalamanızı zorlaştırır, ancak en azından telefonunuzla uğraşmazsınız ve yaklaşan trafik tarafından çarpılma riskiyle karşı karşıya kalmazsınız.

4. İlk Pokémonunuz olarak Pickachu'yu seçin - Pokemon GO hile (2022)

Pokémon GO'yu ilk kez oynuyorsanız ve hileleri kullanmadan önce tanıyacak kadar bilgiliyseniz bu hile tam size göre. Pikachu ekrana gelene kadar, başlangıç Pokémonunuz hariç diğer herkesi görmezden gelin. Pikachu, Nintendo ve Pokémon ile olan geçmişi nedeniyle oyuncu ve Pokémon için doğal bir önyargıya sahiptir.

5. Savunmacınızı akıllıca seçin

Boş bir spor salonu bulduğunuzda, Pokémonunuzu oraya bırakarak onu koruyabilirsiniz. İkinci en yüksek CP'ye sahip Pokémon'u seçin çünkü dövüşçünüz süresiz olarak orada kalacaktır.

6. Gizli istatistikleri keşfedin - Pokemon GO hile (2022)

Pokémon yakaladığınız bir oyun oynadığınız için hepsini yakalamak zorundasınız. Ancak, bazılarından vazgeçmeniz gereken durumlar vardır. Bazı Pokémonların IV değeri düşüktür ancak HP ve CP değerleri yüksektir. Bu IV değerleri, bir Pokémon'un ne kadar hızlı gelişeceğini belirler. Dikkatinizin çoğunu bu gizli istatistiğe odaklamalısınız.

Bu amaçla çevrimiçi olarak sunulan belirli IV hesaplama araçlarını bile kullanabilirsiniz. Ancak, Pokémon GO bot benzeri davranışlara sahip uygulamaları yasakladığı için birini seçerken dikkatli olmalısınız.

7. Kuluçka için uygun yumurtayı seçin

Keşfe başlamadan önce PokéStop'tan yeni satın aldığınız Pokémon yumurtaları için bir kuluçka makinesi satın almanız gerekir. Bu yumurtalar çatlamadan önce kilometrelerce mesafe kat etmeniz gerekir. Yumurtadan çıkmadan önce 10 kilometrelik bir yürüyüş gerektiren bir yumurta satın alırsanız, güçlü istatistiklere sahip bir Pokémon garanti edilir. 5k yürüyerek Cubone benzeri bir arkadaş edinebilirsiniz. Sıradan, düşük seviyeli bir savaşçıyı 2 kone ile elde edebilirsiniz.

8. Birkaç Poké Topu hilesi kullanın - Pokemon GO hile (2022)

İnsanların çoğu, bir Pokémon'u yakalamanın Poké Topunu ona fırlatmayı gerektirdiğine inanıyor. Ancak gerçek şu ki, yakalama sürecini etkileme gücüne sahipsiniz.

Oyuncunun bunu yapmak için sadece bir falsolu top atması gerekir. Terime aşina değilseniz, falsolu top, Poké Topunun Pokémon'a ulaşmadan önce kavisli bir yolda ilerlemesidir. Çabalarınız için yakaladığınız Pokémon'a ek olarak çeşitli XP destekleri alacaksınız. Eğitmenler XP ile oyunlarda seviye atlayabilirler. Bir eğitmenin XP'si yüksekse, daha yüksek CP seviyelerine sahip Pokémonlarla karşılaşma olasılığı daha yüksektir.

Eğri topları atmak şaşırtıcı derecede kolaydır. Poké Ball'a dokunun, yerinde tutun ve fırlatmadan önce döndürün. Topu saat yönünde veya saat yönünün tersine döndürebilirsiniz. Topu parıltılı hale getirdikten sonra fırlatmak son hedeftir. Oyuncuyu çabalarının karşılığında bir falsolu top beklemektedir.

9. Pokémon'u transfer edin

Şimdiye kadar yakaladığınız her Pokémon'u PokeStorage'ınızda takip edebilirsiniz. Bazı Pokémonların savaşta neredeyse hiç kullanmayacağınız zayıf istatistiklere sahip olduğunu fark ettiniz mi? Sınırlı depolama alanınız göz önüne alındığında, bunları saklamak akıllıca bir fikir değildir. Ayrıca, daha sonra yüksek istatistiklere sahip bir Pokémon ile karşılaşırsanız, PokeStorage'ınız onu yakalamanıza izin vermeyecek kadar dolu olabilir.

Sonuç olarak, zaman zaman düşük istatistiklere sahip bir Pokémon'u transfer etmeniz gerekmesi muhtemel. PokeStorage içindeki Pokémon'a tıklamanız, ekrandaki istatistikleri incelemeniz ve ardından transfer düğmesine tıklamanız yeterlidir. Pokémonunuzu değiştirmeniz karşılığında 1 şeker alacaksınız. Bu şeker, kalan Pokémon'unuzun güç kazanmasına yardımcı olmak için kullanılabilir.

10. Saldırıları inceleyin - Pokemon GO hile (2022)

Bir veya daha fazla oyuncu aynı Pokémon'un birden fazlasına sahip olması mümkün. Oyun için uzun vadeli bir değer olmayanlardan kurtulmak çok önemlidir. Peki bunu nasıl yapacağız?

Bir oyuncunun iki faktörden herhangi birine konsantre olması mümkün. Bunun hamleler veya CP (Savaş Gücü) olabilir. Hangi esir daha yüksek CP'ye sahip? Biri daha yüksek CP'ye sahip olsa bile, diğerinin daha güçlü hareketlere sahip olması mümkündür. O zaman, hareket istatistikleri ber görünen Pokémon'u tercih etmelisiniz. CP puanları edinilebilir ve her Pokémon'un kendi hareket seti vardır.

Üç ihlal politikasına dikkat edin

Pokémon GO için size 10 hile sunduktan sonra, oyunun artırılmış gerçeklik sisteminden sorumlu firma olan Niantic'in geliştirdiği üç ihlal politikası hakkında sizi bilgilendirmenin görevimiz olduğuna inanıyoruz. Oyun hile yapmanızı onaylamadığı için, oyun sırasında herhangi bir şüpheli faaliyet fark ettiği anda davranışınıza bağlı olarak bir dizi adım atacaktır.

1. Uyarı

Pokémon GO uygulaması, hile tespit edildiğinde sizi bir uyarı ile uyaracaktır. Nadir Pokémonlarla tanışma ve Ex Raid geçiş ayrıcalıkları gibi öğelere erişiminizi bir hafta boyunca kaybedebilirsiniz. Hile yapmayı bırakırsanız normal oyuna geri dönebilirsiniz.

2. Uyarı

Oturum açmaya çalıştığınızda, ikinci bir ihtar alırsanız askıya alındığınızı belirten bir mesaj yanıp sönecektir. 30 gün boyunca hesabınıza erişemezsiniz. Bundan sonra, hesabınız tekrar normal şekilde çalışacaktır. Üçüncü ihtar hoş olmayacaktır, bu nedenle Pokémon GO hilelerini kullanmayı gerçekten bırakmalı veya bu noktada hile yapma şeklinizi değiştirmelisiniz.

3. Uyarı

Süresiz olarak oyundan atıldınız. Bir hata olduğunu düşünüyorsanız, yine de bir yasaklama itirazı gönderebilirsiniz, ancak hesabınızı geri alma olasılığınız zayıftır.

Ayrıca, başka oyunlarda hile arıyorsanız, Mount and Blade Warband hileleri yazımıza göz gezdirebilirsiniz. Dahası, GTA 3 hileleri yazımız da faydalı olacaktır. Tabii, Hearts of Iron 4 hileleri arayanlar için de bir rehberimiz var.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.