Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Furkan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 04.03.2021

Durun, sakin olun ve panik yapmayın. Bugüne kadar aldığınız her şey, sizde kalacak. Ancak, yakın zamanda PlayStation Store üzerinden film veya dizi satın alma hizmeti kaldırılacak. Eğer, hala PlayStation Store üzerinden film veya dizi almadıysanız, biraz daha vaktiniz var. Sony’den gelen açıklamaya göre 31 Ağustos 2021 tarihine kadar bu hizmetleri kullanmaya devam edebileceksiniz. 31 Ağustos 2021 tarihinden sonra, PlayStation Store aracılığıyla dizi veya film izlemek hayal olacak.

PlayStation Store yakın zamanda film veya dizi satın alma hizmetini sonlandıracak

Haber, firmanın 31 Ağustos 2021 tarihinden sonra platform üzerinden artık film veya dizi satın alınamayacağını veya kiralanamayacağını söylediği PlayStation Blog aracılığıyla açıklandı. 31 Ağustos 2021 tarihine kadar aldığınız film ve diziler sizde kalacak. Bunları, 31 Ağustos 2021 tarihinden sonra da izleyebileceksiniz. Ancak, bu tarihten sonra, herhangi bir satın alma veya kiralama işlemi gerçekleştiremeyeceksiniz. Firmanın yüksek kademesindeki bir isimden de bu konu hakkında ufak bir açıklama yapıldı.

Video oyunları ekibinin başındaki isim, Vanessa Lee, “Konsollarımızda abonelik tabanlı ve reklam tabanlı eğlence hizmetlerini kullanan PlayStation hayranlarının muazzam bir büyüme kaydettiğini gördük. Müşteri hareketlerindeki bu değişimle birlikte, 31 Ağustos 2021’den sonra, PlayStation Store üzerinden film ve dizi satın alımı ve kiralama hizmeti sunmamaya karar verdik. Bu değişiklik yürürlüğe girdiğinde, kullanıcılar PlayStation 4, PlayStation 5 ve mobil cihazlarında PlayStation Store’dan satın aldıkları film ve dizi içeriğine erişmeye devam edebilirler. Hayranlarımıza sürekli destekleri için teşekkür ediyor ve PlayStation’daki eğlence deneyimini daha da iyileştirmek için dört gözle bekliyoruz.” dedi.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.