Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 26.02.2021

Bildiğiniz üzere State of Play 2021 etkinliği düzenlendi PlayStation tarafından ve bu etkinlik esnasında önemli ve yeni oyunlara değinildi. Bu haberimizde, etkinlik esnasında değinilmiş olan yapımlardan bahsedeceğiz ve bu yapımların hakkında neler paylaşıldığını söyleyeceğiz. Oyunlardan tek tek bahsetmeye başlamadan önce, sizlerle bu etkinlikte hangi oyunların gösterildiğini paylaşalım.

State of Play 2021 etkinliği esnasında gösterilen oyunlar listesi:

  • Crash Bandicoot 4: It’s About Time
  • Returnal
  • Knockout City
  • Sifu
  • Solar Ash
  • Five Nights At Freddy’s: Security Breach
  • Oddworld: Soulstorm
  • Kena: Bridge of Spirits
  • Death Loop
  • Final Fantasy VII: Remake Intergrade

Crash Bandicoot 4 It’s About Time

Crash Bandicoot 4 It’s About Time ile başlayan etkinlik, bomba gibi bir giriş yapmış oldu. Etkinlik esnasında verilen bilgilere göre Crash Bandicoot 4 It’s About Time, PlayStation 5 için 2021 yılının ilerleyen zamanlarında çıkış yapacak. Crash Bandicoot 4 It’s About Time’ın PS5 sürümünde gerçek 4K çözünürlük kalitesini göreceğiz. Dahası da, bu çözünürlüğe rağmen 60 FPS hedefi söz konusu. Ayrıca, çok daha hızlı yükleme ekranlarından da bahsediliyor. Oyunun PS5 sürümünün, kontrolcülerdeki adaptif tetik tuşlarından da faydalanacağının altını çizip, diğer başlıklara geçelim.

Returnal

Crash Bandicoot 4 It’s About Time’dan sonra Returnal isimli bir oyun gösterildi. Returnal için bulunduğumuz hafta içerisinde bir başka fragman gösterilmişti. Etkinlik esnasında, bu fragmanın daha da uzun hali gösterildi. 30 Nisan 2021 tarihinde çıkış yapacak olan Returnal’ın arkasında ise Housemarque ekibi bulunuyor. Bizlere TPS bakış açısıyla bir roguelike oynanış tecrübesi sunmaya çalışacağını da belirtmekte fayda var.

Knockout City

Crash Bandicoot 4 It’s About Time ile giriş yapan PlayStation ekibi, Returnal ile devam ettikten sonra, Knockout City isimli yapımdan da bahsetti. Knockout City için paylaşılan oynanış görüntüleri, aslında son Nintendo Direct yayınında da gösterilmişti. Knockout City, Mario Kart Live geliştiricileri ve EA ekibinin arkasında bulunduğu yakar top tarzı bir oyun. 21 Mayıs 2021 tarihinde çıkış yapacak ve gerçekten çok eğlenceli görünüyor.

Sifu

Bütün bunlardan sonra, Sifu’dan bahsedildi. Sifu, Sloclap ekibi tarafından geliştirilen yepyeni bir yapım. Tarzı ile dikkat çekiyor ve bulunduğumuz yıl PS5 ile PS4 platformlarında boy göstermeyi hedefliyor. Hikayesi ise Kung Fu intikam temalı. Genç bir Kung Fu öğrencisinin, ailesini öldürenlerden intikam alma çabası. Sifu’nun Çince kelime anlamı da öğretmen veya usta oluyor. Bu da, hikaye ile alakalı elbette.

Solar Ash

Hyper Light Drifter ekibi tarafından geliştirilen Solar Ash, PS5 ve PS4 için bu yıl geliyor. Sürreal bir dünyada, No Man’s Sky’ı anımsatan renklilik içerisinde keşif yapacağız. Etkinlik esnasında, Solar Ash’in oyun hızı ve akıcılığından bahsedildi. Hikayeye göre, evimizi kurtarmak için tek şansımız var ve bu yolda, birtakım düşmanları devirmek zorundayız.

Five Nights At Freddy’s: Security Breach

Five Nights At Freddy’s: Security Breach, bu etkinliğe damga vuran yapımlardan oldu. Daha önceden Five Nights At Freddy’s: Security Breach ile ilgili birtakım bilgiler verilmişti fakat asıl bilgiler State of Play 2021 etkinliği esnasında verildi. Animatronik hayvanlar geri dönüyor ve artık daha büyük bir belalar. Five Nights At Freddy’s: Security Breach içerisinde zamana karşı yarışarak tek parça haline hayatta kalmaya çalışıyoruz.

Oddworld: Soulstorm

Oddworld: Soulstorm, Abe’in en yeni macerasını bizlere sunuyor. Oddworld: Soulstorm, Nisan 2021 ayının ücretsiz PlayStation Plus oyunu olarak gelecek. Bu yapımda, kurtarmamız gereken 1000’den fazla dostumuz bekliyor. Bulmacalar çözecek ve kapışmalar gerçekleştireceğiz. Dahası da, Abe artık ganimet toplayabiliyor hatta çalıp çırpabiliyor. Oddworld: Soulstorm, PS4 ve PS5 kullanıcıları için 6 Nisan 2021 tarihinde çıkacak ve PlayStation Plus abonelerine ücretsiz olacak.

Kena: Bridge of Spirits

Kena: Bridge of Spirits için yayımlanan yeni ve uzun fragman sayesinde oyunun güzel dünyasını daha detaylı görüyoruz. Oynanış ve hikaye konusunda State of Play 2021 etkinlikleri esnasında daha derin bilgiler verildi. Dövüş mekaniklerine değinilirken, Kena’nın ruhani rehber olarak neler yaşadığını tecrübe edeceğiz. Dünyaların arasında kalmış insanlara yardım ederek, köyünü düzeltmeye çalışıyor. Kena: Bridge of Spirits, 24 Ağustos 2021 tarihinde bizlerle olacak.

Deathloop

State of Play etkinlikleri esnasında Deathloop için de yer verildi. Dishonored ile bilinen Arkane ekibi tarafından geliştirilen Deathloop için yeni bir fragman yayımlandı. Fragmanda, Colt adındaki karakterimizin karizmatik görünümlü bir DJ ile kapıştığını görüyoruz. Deathloop, 21 Mayıs 2021 tarihinde çıkış yapacak.

Final Fantasy VII: Remake Intergrade

Square Enix ekibi, Final Fantasy VII: Remake Intergrade’i gösterdi. Geçen seneye damgasını vuran yapımlardan bir tanesi olan Final Fantasy VII: Remake, şimdi de PS5 için geliyor. Final Fantasy VII: Remake Intergrade ile daha iyi bir görsellik ve performans göreceğiz. Ayrıca, Yuffie Kisaragi adındaki karakteri kullanacağımız yeni bir bölüm de bizlerle olacak. Eğer PS4 için halihazırda Final Fantasy VII: Remake sahibiyseniz, PS5 sürümünü ücretsiz alabileceksiniz. Fakat, yeni bölüm için yine bir ücret ödemeniz gerekecek. Bunun Final Fantasy VII: Remake Part 2 olmadığını, daha çok bir ek paket kıvamında olduğunu da belirtelim.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.