Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 26.12.2022

2023 yılından itibaren PlayStation Plus Extra ve Premium aboneleri için artık 10 oyun yok olacak. Bu 10 oyundan hiçbiri PlayStation Plus Essential abonelerini endişelendirmemeli. Çünkü bu oyunlara zaten hiç erişemiyorlardı. Ancak, PS Plus Extra veya Premium'a sahipseniz, 17 Ocak sizin için iyi bir gün olmayacak.

PlayStation Plus üyelerinden gidecek 10 oyun pek de önemli değil

17 Ocak'ta aşağıdaki oyunlar PS Plus Extra ve PS Plus Premium kütüphanesinden çıkıyor:

  1. Seasons After Fall
  2. Shiness The Lightning Kingdom
  3. The Council
  4. Space Hulk Tactics
  5. Bound by Flame
  6. Masters of Anima
  7. The Last Tinker City of Colors
  8. Electronic Super Joy
  9. Leo's Fortune

Buna ek olarak, Enigmatis The Ghosts of Maple Creek de çıkacak. Ancak bu oyunun henüz bir çıkış tarihi yok.

Gördüğünüz gibi, abonelik hizmetinden son derece önemli hiçbir şey ayrılmadı. Aslında, bu oyunların birçoğu doğası gereği anlamsız. Ancak The Council ve Space Hulk Tactics gibi oyunların takipçileri vardı, Seasons After Fall ise birkaç yıl öncesinin bağımsız bir hazinesiydi.

Tüm bu oyunlar bir noktada geri dönebilir. Ancak oyun özellikle kayda değer olmadığı sürece, bir üyelik hizmetinden ayrılıp sonra geri dönmek alışılmadık bir durumdur. Ve döndüğünde de, genellikle iki olay arasında uzun bir süre vardır. Başka bir deyişle, bu oyunlardan herhangi birini "ücretsiz" oynamak istiyorsanız elinizi çabuk tutsanız iyi edersiniz.

Sizler için daha önce hazırladığımız Bütün PS Plus Asya oyunları yazımız mevcut. Bu yazımızda, bütün PS Plus Asya oyunları yer alıyor. Ayrıca, sitemizde En iyi PS4 dövüş oyunları yazımız da sizleri bekliyor. Bir de, En iyi PS4 oyunları yazımızı bırakalım.

Sizlere PlayStation Plus oyuncuları için 10 oyun ile ilgili kötü haberi verdik. Şimdi, bir de PSN'den bahsedelim. Sony Interactive Entertainment, PlayStation Network (PSN) adında bir dijital medya eğlence hizmeti sunmaktadır. Kasım 2006'da tanıtılan PSN, ilk olarak PlayStation oyun konsolları için tasarlanmıştı ancak kısa sürede akıllı telefonlar, tabletler, Blu-ray oynatıcılar ve yüksek çözünürlüklü televizyonları da kapsayacak şekilde genişletildi. Hesaplar, PlayStation konsolları için hesap olan bu hizmeti kullanarak oyunları ve diğer şeyleri kaydedebilir. Böylece, bu haberimize de son verelim.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.