Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 30.01.2023

Sony resmi duyuru yapmadan önce, PlayStation Plus Şubat 2023 yeni ücretsiz oyunları internete sızdı. En son PS Plus sürümlerini düzenli olarak takip ediyorsanız, gelecek oyunların listesinin rutin olarak önceden sızmasını beklemeye alışmış olabilirsiniz. Bu durum Şubat ayının başından önce bir kez daha gerçekleşti. Şimdi bize önümüzdeki haftalarda PS Plus'a nelerin geleceğini tahmin etmemiz konusunda daha net bir işaret verdi.

PlayStation Plus Şubat 2023 oyunları nedir?

Şubat 2023'ün oyunları, daha önce bir dizi PS Plus programını doğru bir şekilde sızdıran "billbil-kun" kullanıcısı tarafından açıklandı. OlliOlli World (PS5, PS4), Mafia Definitive Edition (PS4), Evil Dead The Game (PS5, PS4) ve Destiny 2 Beyond Light olmak üzere dört oyunun Şubat ayında dağıtılması planlanıyor (PS5, PS4). Mafia Definitive Edition gibi bazı oyunların her yerde mevcut olmaması söz konusu. Hatta, bunun farklı oyunlarla değişme ihtimali de var.

Her şey düşünüldüğünde, bu Şubat 2023 için oldukça güçlü bir PlayStation Plus oyun seçkisi. Çünkü çoğu o kadar da eski değil. Hem OlliOlli World hem de Evil Dead yakın zamanda piyasaya çıktı. Bu nedenle PS Plus'a dahil edilmeleri gerçekten takdire şayan. Oyunun yaklaşmakta olan büyük genişleme paketi Lightfall'un da önümüzdeki ay piyasaya sürüleceği düşünüldüğünde, Destiny 2 Beyond Light'ın PS Plus'a dahil edilmesi de aynı derecede heyecan verici.

Bu yeni PS Plus oyun serisinin birincil dezavantajı, satışa çıkmalarının normalden biraz daha uzun sürecek olması. Sony, her ayın ilk Salı günü bu yeni PS Plus ücretsiz oyunlarını getiriyor. Ancak Şubat 2023'te ayın ilk Salı'sı ikinci haftaya, yani 7 Şubat'a kadar gelmiyor. Bir buçuk hafta daha indirmek mümkün olmayacak. Bu yüzden, bu oyunlar 6 Mart'a kadar mevcut durumda kalacak. PlayStation Plus Şubat 2023 oyunları bir yana, şimdi başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, En iyi çizgi film rehber yazımıza bir bakmanızı tavsiye ederiz. Zira, bu rehber yazımızda, sizler için 20 film seçtik. Her birinden de tek tek bahsettik. Bu sayede, siz de aradığınız çizgi filmi bulacaksınız. Sonra, En iyi bilim kurgu filmleri rehber yazımız var. Bu rehber yazımızda da bol bol tavsiye verdik. Bilim kurgu filmleri, günümüzde kesinlikle çok sevdiğimiz bir tür. Biz de, bilim kurgu önerisi hazırlayalım dedik. Ardından da, En iyi vampir filmleri yazımız mevcut. Bu rehber yazımızda da, sizler için vampir filmleri seçtik. Seçtiğimiz vampir filmlerini önce listeledik, sonra da haklarında bilgi verdik. Umarız ki, her birinin faydası olur. Şimdi, PlayStation Plus Şubat 2023 oyunları yazımızda bir şeyler daha önerelim.

Şu anda, hep film yazıları yazmış gibi duruyoruz. Fakat, sitemizde birçok başlıkta yazı mevcut. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.