Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 04.02.2023

PS5 üyeleri için PlayStation Plus'ın en önemli özelliklerinden biri olan PlayStation Plus Collection kalkıyor. PS5'te PS Plus aboneliğine sahip olmanın birçok faydası var. Bunlardan en önemlisi, oynaması ücretsiz oyunlar dışında çok oyunculu oyunlara erişebilmektir. Aylık ücretsiz oyunlar veya PS Plus Extra veya PS Plus Premium'a sahipseniz oldukça büyük bir PlayStation oyun koleksiyonuna hızlı erişim, diğer önemli avantajdır. Bununla birlikte, PS5'te, uygun bir şekilde adlandırılan PS Plus Collection, katmana bakılmaksızın tüm kullanıcılara en iyi PS4 oyunlarından bazılarına ücretsiz ve sınırsız erişim sağladı. Ancak, bu sona eriyor, böylece PS Plus üyeleri artık 19 farklı oyuna erişemeyecek.

Sony, PlayStation Plus Collection oyunlarını kaldırıyor

İyi haber şu ki, promosyon sona ermeden önce kullanırsanız, aktif bir üyeliğiniz olduğu sürece oyunları elinizde tutabilirsiniz. Üyeliğiniz sona ererse oyunlar artık sizin için kullanılabilir olmayacaktır. Son kullanma tarihinden sonra, hiçbir yeni müşteri 19 oyuna erişemeyecektir. Son kullanma tarihi nedir? 9 Mayıs.

Sony, PS5'in 2020'de piyasaya sürülmesinden bu yana PS5'teki PS Plus abonelerine aşağıdaki oyunlara sınırsız, ücretsiz erişim sağlamıştır: Bu derlemede yer alan video oyunları şunlardır: Batman: Arkham Knight, Battlefield 1, Bloodborne, Call of Duty: Black Ops III, Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, Days Gone, Detroit: Become Human, Fallout 4, Final Fantasy XV Royal Edition, God of War, Infamous Second Son, Monster Hunter World, Mortal Kombat X, Ratchet and Clank, The Last Guardian, The Last of Us Remastered, Resident Evil 7: Biohazard, Un Belirtildiği ve görüldüğü üzere koleksiyon en çok beğenilen ve en çok oynanan PS4 oyunlarından bazılarını içeriyor.

Sony, "Ayrıca 2020'den bu yana PS5'te PlayStation Plus üyelerine bir avantaj olarak sunulan PlayStation Plus Koleksiyonu hakkında bir güncelleme yapmak istedik. 9 Mayıs'ta PlayStation Plus Koleksiyonu artık sunulmayacak. Bu koleksiyondaki oyunları henüz kullanmadıysanız, 9 Mayıs'tan önce de kullanabilirsiniz; böylece bu tarihten sonra da PlayStation Plus üyesi olarak kaldığınız sürece bu oyunlara erişebilirsiniz." dedi. PlayStation Plus Collection oyunlarının kalkması bir yana, sizlere başka tavsiyelerimiz de var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, En iyi çizgi film rehber yazımıza bir bakmanızı tavsiye ederiz. Zira, bu rehber yazımızda, sizler için 20 film seçtik. Her birinden de tek tek bahsettik. Bu sayede, siz de aradığınız çizgi filmi bulacaksınız. Sonra, En iyi bilim kurgu filmleri rehber yazımız var. Bu rehber yazımızda da bol bol tavsiye verdik. Bilim kurgu filmleri, günümüzde kesinlikle çok sevdiğimiz bir tür. Biz de, bilim kurgu önerisi hazırlayalım dedik. Ardından da, En iyi vampir filmleri yazımız mevcut. Bu rehber yazımızda da, sizler için vampir filmleri seçtik. Seçtiğimiz vampir filmlerini önce listeledik, sonra da haklarında bilgi verdik. Umarız ki, her birinin faydası olur. PlayStation Plus Collection oyunlarının kalkması yazımız bitmeden önce 3 tavsiyemiz daha var.

Şu anda, hep film yazıları yazmış gibi duruyoruz. Fakat, sitemizde birçok başlıkta yazı mevcut. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.