Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 31.01.2023

Bu yıl Los Angeles Kongre Merkezi'nde gerçek bir E3 etkinliği düzenlenecek olsa da, üç büyük oyun geliştiricisinin etkinlikte yer almayacağı anlaşılıyor. IGN kaynaklarına göre Nintendo, PlayStation ve Xbox E3 2023 etkinliğini kaçıracak. PlayStation'ın etkinliği kaçıracak olması sürpriz sayılmamalı zira firmanın böyle bir geçmişi var. Bu arada Xbox ve Nintendo için durum çok daha beklenmedik. Son yıllarda Nintendo, sunumlarını Nintendo Direct video formatına çevirdi. Fakat, yine de Nintendo'yu E3'te gördük.

E3 2023 etkinliklerine PlayStation, Nintendo ve Xbox katılmayabilir

Nintendo, PlayStation veya Xbox olmasa bile E3 2023 etkinliğini değerli yapacak Ubisoft, Capcom, Konami ve Electronic Arts gibi birkaç şirket var. Ancak fuarın organizatörleri alternatiflerinden daha iyi performans göstermek için mücadele edecek. 8 Haziran'da Summer Game Fest Live düzenlenecek ve birkaç işletme kendi çevrimiçi etkinlikleriyle başarı elde etti. E3 gibi konferanslarda yaşanan sorunlardan biri, belirli oyunların veya konuşmaların bu karmaşada kaybolmasının kolay olmasıydı. Seçkin dijital etkinlikler, işletmelerin hedef tüketicilerini hedeflemelerini kolay hale getiriyor.

2019 E3'ün yüz yüze gerçekleşecek son etkinlik olması bekleniyordu. Şimdiye kadarki en büyük oyunlardan bazıları önceki edisyonlarda tanıtıldı ve bu da fuarı oyuncular arasında en merakla beklenenlerden biri haline getirdi. İlk üç sıradaki isimlerin katılmayacağı haberi göz önüne alındığında, konferansın sektörden başka önemli isimleri cezbetmesi ve fuarı gerçekten gündeme getirecek türden bir kapsama alanı yaratması zor olacak. E3 2023 tarihleri 13 Haziran Salı ile 16 Haziran Cuma arasında planlanıyor. Fuar yaklaştıkça katılacak işletmeler hakkında daha çok şey öğreneceğiz. Fuarın yapımcıları yine de fuarı ilginç hale getirebilirler. E3 2023 etkinliklerinde PlayStation, Nintendo ve Xbox yok belki fakat başka gelişmeler de var. Şimdi, diğer gelişmelerden bahsedelim.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, En iyi çizgi film rehber yazımıza bir bakmanızı tavsiye ederiz. Zira, bu rehber yazımızda, sizler için 20 film seçtik. Her birinden de tek tek bahsettik. Bu sayede, siz de aradığınız çizgi filmi bulacaksınız. Sonra, En iyi bilim kurgu filmleri rehber yazımız var. Bu rehber yazımızda da bol bol tavsiye verdik. Bilim kurgu filmleri, günümüzde kesinlikle çok sevdiğimiz bir tür. Biz de, bilim kurgu önerisi hazırlayalım dedik. Ardından da, En iyi vampir filmleri yazımız mevcut. Bu rehber yazımızda da, sizler için vampir filmleri seçtik. Seçtiğimiz vampir filmlerini önce listeledik, sonra da haklarında bilgi verdik. Umarız ki, her birinin faydası olur. E3 2023 etkinliklerinde PlayStation, Nintendo ve Xbox olmamasıyla ilgili yazımız bitmeden önce 2 tavsiyemiz daha var.

Şu anda, hep film yazıları yazmış gibi duruyoruz. Fakat, sitemizde birçok başlıkta yazı mevcut. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.