Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Furkan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 10.03.2021

Yeni gelen Phasmophobia güncellemesi ile birlikte hayalet yapay zekası bir hayli gelişti. Kemiksiz dostlarımız, artık kapıları zorlayıp açabiliyor. Bu yetmez mi? Hayaletler, artık sizi sesinizden de takip edebiliyor. Oyunun geliştiricisi, “Geçtiğimiz birkaç ay içinde düzenli deneysel güncellemelerle çalışan bir beta denemesi yaptık. Bu güncellemelerle oyun, herkesin oynayışını iyileştirmek için çeşitli şekillerde düzeltildi, optimize edildi ve değiştirildi. Bu değişikliklerden bazıları oldukça önemli, ancak bu değişiklikler genel oyun deneyimini iyileştirmek için yapıldı.” dedi.

Phasmophobia güncellemesi ile hayalet yapay zekası çeşitli iyileştirmeler aldı

Yeni erişilebilirlik sayfası, işitme güçlüğü çeken veya işitme engeline sahip oyuncular için sesi mono olarak değiştirmenize olanak sağlarken, sözleşme zorluğu için yeni bir düğme sayesinde de artık bu seçenek rastgele değişmeyecek. Hayalet yapay zekaları da önemli ölçüde iyileştirildi. Hayaletler, kapıları açıp kapatabilecek, oyuncuları seslerinden takip edebilecekler. Ayrıca, oyuncuların kapı açma seslerini, klozet açma seslerini, dolap açma seslerini de dinleyecekler ve bir köşeden oyuncuları izleyecekler.

Phasmophobia, geçen yıl Twitch’te viral olmuş ve oyun bir anda popüler olmuştu. Şu an, günlük olarak ortalama 20.000 eş zamanlı oyuncuya sahip. Hal böyle olunca, oyunun geliştirici ekibi Kinetic Games, geçtiğimiz günlerde, oyunun büyük başarısının bir sonucu olarak başlangıçta yalnızca kısa bir erken erişim süresi gerektiren geliştirme planlarını yeniden gözden geçireceğini duyurdu. Phasmophobia, şu anda Steam platformunda Erken Erişim sürümüyle mevcut.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.