Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 08.02.2024

Palworld içerisinde teknolojik ilerlemenin anahtarı olan kaynaklar arasında Coal (kömür) önemli bir yere sahiptir. Zira, kömür sayesinde karbon fiber ve rafine metal tarzı önemli eşyalar üretebiliyorsunuz. Yüksek seviyeli Pal Sphere ve silahlar gibi temel teknolojiler için de gereklidir. Bu yüzden, çok da uzun sürmeden size lazım olmaya başlayacaktır. Biz de, bu rehber yazımızda, kömür madeni nerede, nasıl elde edersiniz gibi soruları yanıtlayacağız. Hazırsanız, şimdi detaylara geçelim.

Palworld Coal (Kömür) Nasıl Elde Edilir?

Kömürü elde etmenin en kolay yolu haritanın merkezine yakın olan çöl ve karlı dağın güneyindeki Verdant Brook bölgesidir. Kömürü verimli bir şekilde toplamak için şu adımları izleyebilirsiniz:

  1. Çölü Keşfedin: Büyük siyah kayaları araştırın. Bunlar standart taşlardan daha koyu renklidir. Ayrıca, cevherlerden de daha farklı görünürler.
  2. Donanım Seçimi: Kömürü herhangi bir kazma ile elde edebilirsiniz. Ancak daha yüksek seviyeli bir kazma işlemi hızlandırır.
  3. Taşıma Planı: Çöldeki ulaşım noktalarının az olduğunu unutmayın, bu yüzden kömürü üssünüze taşımak zor olabilir. Hızlı seyahat için stratejik Palbox yerleşimleri düşünün.

Palworld Çölde Coal (Kömür) Madeni Yerleri

Çölde, kömür düğümlerinin yoğun olduğu iki dikkate değer alan var. Aşırı sıcaklık değişimlerine karşı uygun zırhı giymeyi unutmayın. Çölde gitmeniz gereken yerler:

  1. İlk Lokasyon: Koordinatlar (-157, -92). Ayrıca, yakınında dolaşan Alpha Pal Anubis'e dikkat etmekte fayda var.
  2. İkinci Lokasyon: Koordinatlar (-97, -120). Kayaların üstünde bulunan bu noktayı değerlendirebilirsiniz. Zira, üs baskınlarından nispeten güvenli bir konumdadır.

Verdant Brook'taki Kömür Madeni Yerleri

Verdant Brook'ta kömür bulmak için uçan bir Pal'a ihtiyacınız olacaktır. Palworld, Coal (kömür) açısından fazlasıyla zengindir. İşte ana noktalar:

  1. İlk Lokasyon: Koordinatlar (189, -40). Bu bölge sadece kömür değil, aynı zamanda sekiz cevher düğümüne de sahiptir, küre üretim kapasitenizi artırır.
  2. İkinci Lokasyon: Koordinatlar (290, -20). Burada kömür bulunmasına rağmen, yakındaki cevher düğümleri biraz daha doğuda yer alır ve yedi düğüm yakınındadır.

Bu lokasyonları ve stratejileri kullanarak, Palworld içerisinde Coal (kömür) verimli bir şekilde toplanabilir. Ayrıca, bu sayede de teknolojik çabalarınızı ilerletebilirsiniz. Başarılı madencilik turu için çevresel zorlukları göz önünde tutun. Tabii ki, buna göre hazırlıklı olun.

Ayrıca, Palworld polymer ile ilgili bilgiler de sitemizde yer alıyor. Bunun dışında, Palworld Pure Quartz hakkında da bilgi verdik. Ardından, Palworld tamir rehberi, özellikle maden ararken fazlasıyla yardımcı olacaktır. Sonra, Palworld sistem gereksinimleri bilgilerini de paylaştık. Zira, oyunu oynarken, PC kassın istemezsiniz, değil mi? Dahası, Palworld Paldeck listesi hakkında da kapsamlı bilgi verdik. Bir de, Palworld PS5, PS4 sürümleri hakkında bilgi verdik. Şimdi, bol keyifli oyunlar dileriz!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.