Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 25.01.2024

Palworld, Pocket Pair’in yeni oyunu olarak dikkat çekiyor. Hayatta kalma, el işi ve Pokemon benzeri canavar yakalama öğelerini daha olgun bir dokunuşla harmanlayan bu oyun gerçekten zevkli. Palworld bu kadar çok sevilen bir oyun olmayı başardığı için de, tabii ki PlayStation tarafı da merakını koruyamaz hale geldi. Zira, sadece Xbox ve PC tarafında olan bir oyun, şu anda. Peki, Palworld PS5, PS4 için de gelecek mi? Bu yazımızda, tam olarak bu sorunun cevabını vereceğiz.

Palworld PS5, PS4 için gelecek mi?

Ne yazık ki, Palworld şu anda PS4 veya PS5 için gelmiyor. Pocket Pair’in önceki oyunu Craftopia, Xbox’a özel bir oyun olarak kaldı ve Palworld için de aynı kader geçerli. Tabii, geliştirici tarafından resmi bir duyuru yapılmadı. Ancak önceki oyunlarına dayanarak böyle olduğunu düşünüyoruz. Fakat, Palworld başarılı olursa, zamanla yeni platformlara gelme ihtimali var. Zira oyun, Xbox Game Pass’in en iyi oyunlarından biri olarak gösteriliyor. Sonuçta, Steam üzerindeki başarılarına da başarı eklemeyi başarmış bir oyun. Fakat, PlayStation kaderi, Craftopia ile aynı olacak gibi duruyor, ne yazık ki.

Palworld nasıl bir oyun?

Palworld, hayvanlarla arkadaş olabileceğiniz veya onları köleleştirebileceğiniz, açık dünya bir hayatta kalma oyunu. Oyunun grafikleri renkli ve canlı, ancak içerik bazen şiddetli ve karanlık olabiliyor. Oyunda silahlar, savaşlar, fabrikalar, çiftlikler, hırsızlık, soygun ve hatta uyuşturucu üretimi gibi unsurlar bulunuyor.

Palworld, ilginç ve yenilikçi bir oyun olarak karşımıza çıkıyor, ancak PlayStation oyuncuları için henüz bir umut yok. Eğer bu oyunu PS5’te oynamayı umuyorsan, şimdilik parmaklarını çapraz tutman gerekecek. Palworld PS5, PS4 için gelecek mi sorusunun cevabı bu şekilde. Umarız bu rehber yazısı işine yaramıştır.

Ayrıca, sitemizde sizi bekleyen daha birçok farklı başlıkta yazı mevcut. Şimdi, en iyi 20 isekai anime tavsiyelerimize göz gezdirmenizi tavsiye ederiz. Sonra, Evangelion izleme sırası da size fazlasıyla faydalı olacaktır. Dahası, Hobbit izleme sırası gibi önemli serileri de sitemizde ele aldık. Tabii, PUBG şekilli nick isimleri listesi ve şekilli klan nickleri tavsiyelerimize de bakmanız şart. Bir de, Valorant crosshair ayar seçimlerimizi tavsiye ederiz. Şimdi, bol keyifli oyunlar dileriz!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.