Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 29.12.2022

Xbox, Ocak 2023 için kullanıcılara gidecek ücretsiz Xbox Games with Gold oyunlarını açıkladı. Ücretsiz Xbox Games with Gold oyunlarında alışılageldiği üzere, oyunlardan birine ayın başında sahip oluyor. Ayrıca, diğerine ise Ocak ayının yarısında ve Şubat ayında erişilecek. Iris Fall ve Autonauts söz konusu iki oyun. Dahası, yakında indirilebilecek olmalarına rağmen, Xbox Live Gold ve Xbox Game Pass Ultimate müşterilerinin 2022'den kalan ücretsiz oyunları indirmek için hala biraz zamanları var. Bu oyunlardan ilki olan Iris Fall, NExT Studios'un 2018 yılında çeşitli platformlarda piyasaya çıkan bir macera oyunu. Autonauts adlı ikinci oyun ise 2019'da piyasaya çıkan bir Denki koloni kurma simülasyonu. Aşağıda, her ikisi hakkında daha fazla bilgi ve bunların takvimi var.

Ocak 2023 Xbox Games with Gold ücretsiz oyunları

Şimdi, oyunlar hakkında detay verme zamanı.

Iris Fall: 1 Ocak 2023 - 31 Ocak 2023

Oyun hakkında, "Oyun, oynanışı gölge ve ışık ile birleştiriyor. Oyundaki hikaye, sanat eserleri ve bilmecelerin tümü ışık ve gölge fikri etrafında tasarlanmıştır. Siyah ve beyazın yanı sıra hem 2D hem de 3D arasında ve aydınlık ve karanlık arasında geçiş yaparken iki alem arasında hareket edebilirsiniz." şeklinde bir açıklama mevcut.

Autonauts: 16 Ocak 2023 - 15 Şubat 2023

Ayrıca Autonauts için de, "Uzay aracınızdan iner inmez odun ve taş toplamalı ve köyünüzü kurmaya başlamalısınız. Yavaş yavaş çok sayıda iş robotu inşa edin ve çalışmalarınızda size yardımcı olacak basit işçilik araçları yapmak için planları kullanın. Yapay zekalarını öğretmek ve şekillendirmek için görsel bir programlama dili kullandıktan sonra onlara koloninizi nasıl oluşturmaya başlayacaklarına dair talimatlar verin. Yaratılmasına yardım ettiğiniz bir gezegene yerleşen ve emirlerinizi yerine getirmeye can atan bir iş robotu uygarlığına hayran kalın." şeklinde bir açıklama var.

Xbox'ın Xbox 360 oyunlarını ücretsiz oyunlardan çıkarma kararının bir sonucu olarak, önceki aylarda olduğu gibi Ocak ayında da yalnızca iki oyun hediye ediliyor. Bununla birlikte, aboneler son aylardaki tekliflerden memnun değiller ve PlayStation'ın PlayStation Plus üyelerine verdikleri göz önüne alındığında, bu ay tutumların değişmesi pek olası görünmüyor. Ayrıca, Dishonored ücretsiz olarak Epic Games üzerinde dağıtılıyor haberimize bir bakmanızda fayda var. Zira, PC için de bedava oyunlar mevcut. Dahası, Prime Gaming aboneleri için 10 ücretsiz oyun yazımıza da kesinlikle bakmanızı tavsiye ederiz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.