Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 30.01.2023

Nintendo Switch, içinde bulunduğumuz dönemin en iyilerinden biri olarak yerini resmen kapmış bir konsol. Ancak, muazzam ekonomik başarısına rağmen, şu anda el konsolunun yeni nesil bir devamı için herhangi bir plan yok. Şimdi, saygın bir Japon gazeteci Nintendo Switch 2 geliştirilmesine 2023 yılında başlanacağını öngörüyor. Ünlü teknoloji gazetecisi Zenji Nishikawa, Nintendo'nun gizlice hareket ettiği fikrinde. Nishikawa, 2023'te bir şeyler olacağını tahmin ediyor. Çünkü şirket şu anda bir Amerikan şirketinden donanım satın alıyor.

Söylenti, Nintendo Switch 2 için 2023 yılını işaret etti

Nintendo Switch'in bir süredir buna ihtiyacı vardı. Yaklaşık 6 yıl önce, 2017'de piyasaya çıkmasından bu yana, konsolun tartışmasız daha iyi bir teknolojiye ihtiyacı vardı. Ancak ne bir Switch 2 ne de bir Switch Pro versiyonu resmi olarak ortaya çıkmadı. Nintendo ise talebi karşılamak için konsol üretimini hızlandıracağını açıkladı. Bu nedenle, şirketin bir yenisini tanıtmak için hızlı bir niyeti olmadığı bariz. Nintendo Switch'in şu anda ne kadar popüler olduğu göz önüne alındığında firmayı sorumlu tutmak zor.

Bununla birlikte, el cihazının yeni oyunları desteklemek için eninde sonunda bir teknoloji yükseltmesine ihtiyaç duyacağı açıktır. Özellikle Steam Deck ile rekabet etmek için daha güçlü özelliklere sahip bir Nintendo Switch 2'ye her zamankinden daha fazla ihtiyaç var. Zenji Nishikawa, şirketin bu konuda gizlice çalışmaya başladığını iddia ediyor. Zenji Nishikawa Japonya'da tanınmış bir teknoloji gazetecisi, bu yüzden söylediklerine güvenebilirsiniz. Kendisine 2023 yılının konsol hakkında neler ortaya çıkaracağı sorulduğunda "sorumsuz tahminler" yapmayı reddetti. Bununla birlikte, Nintendo'nun 2023'te yeni bir sistem üzerinde bazı ilerlemeler kaydettiğinden bahsetti.

Nishikawa bu büyüleyici bilgiyi bize bu yılın başında bir Famitsu makalesinde verdi. Gazeteci, "insan davranışları" nedeniyle Nintendo Switch 2'nin donanımının geliştiğinin farkında olduğunu iddia etti. Game Revolution, "Şahsen Nintendo'nun yeni donanım açısından bazı hamleler yapacağını düşünüyorum. aslında satışa çıkmamış olsa bile." dediğini söyledi. Konsol yeni bir donanımla üretime başlayabilir, bu nedenle pazardan hala çok uzakta. Nishikawa'nın bundan sonra eklediği şey daha da ilgi çekici. Yazara göre Amerikalı bir yarı iletken üreticisinden bir "süper VIP" sessizce Japonya'yı ziyaret ediyor.

Bilgi, Süper VIP birinden geldi

Şirket Japonya'ya sadece ara sıra seyahat ediyor, dolayısıyla bu çok özel bir tur. Yazar, şirketin ürünlerinin daha önce Nintendo oyun sistemlerinde kullanıldığını söyleyerek devam ediyor. Muhtemelen bu ziyaretin Nintendo Switch 2'nin geliştirilmesiyle ilgili olduğunu ima ediyor. Ayrıca, "Japonya'ya nadiren gelen Amerikalı bir yarı iletken üreticisinden 'süper VIP' bir kişinin Japonya'da sessizce kişisel bir ziyaret gerçekleştirdiği haberini tesadüfen aldım. Şirketin ürünleri geçmişte Nintendo'nun oyun konsollarında da kullanılmıştı." şeklinde açıklama da geldi.

Nishikawa, perde arkasında yaşanan bu gelişmeler sonucunda Switch'in devam ürününün 2023 yılında üretilmeye başlanabileceğini tahmin ediyor. Reddit kullanıcıları Nintendo'ya hangi Amerikan şirketinin donanım tedarik ettiğini tartışıyor. Nintendo Switch bir Nvidia işlemci içerdiğinden, birçok kişi bunun neden olduğuna inanıyor. 2017 el cihazı bir Terga X1 işlemciye sahip ve bir sonraki halefin bir Nvidia çipi içereceğine dair söylentiler de var. Tegra T239 çipinin Nintendo Switch 2'nin bir bileşeni olacağı söyleniyor. Bu teoriyle ilgili sorun, Nvidia'nın kendi başına çip üretmiyor olması. Yine de donanımı hangi işletmenin sağladığı önemli değil. Çünkü ilgilendiğimiz şey Nintendo Switch 2. Şu anda bunlar sadece söylenti, bu yüzden dikkatli davranmalısınız. Çok yakında resmi bir duyuru beklemeliyiz. Nintendo Switch 2 için 2023 söylentileri yazımızı bitirmeden tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, En iyi çizgi film rehber yazımıza bir bakmanızı tavsiye ederiz. Zira, bu rehber yazımızda, sizler için 20 film seçtik. Her birinden de tek tek bahsettik. Bu sayede, siz de aradığınız çizgi filmi bulacaksınız. Sonra, En iyi bilim kurgu filmleri rehber yazımız var. Bu rehber yazımızda da bol bol tavsiye verdik. Bilim kurgu filmleri, günümüzde kesinlikle çok sevdiğimiz bir tür. Biz de, bilim kurgu önerisi hazırlayalım dedik. Ardından da, En iyi vampir filmleri yazımız mevcut. Bu rehber yazımızda da, sizler için vampir filmleri seçtik. Seçtiğimiz vampir filmlerini önce listeledik, sonra da haklarında bilgi verdik. Umarız ki, her birinin faydası olur. Nintendo Switch 2 için 2023 söylentileri bir yana, 2 tavsiyemiz daha var.

Şu anda, hep film yazıları yazmış gibi duruyoruz. Fakat, sitemizde birçok başlıkta yazı mevcut. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.