Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 01.09.2023

Mount and Blade Warband, kesinlikle zamanı olmayan bir oyun. Hala daha oyunu keyifle oynayan çok fazla oyuncu mevcut. Biz de, bu oyuncular için Mount and Blade Warband hileleri listesi hazırladık. Şimdi paylaşacağımız Mount & Blade Warband hileleri ile, oyunda dilediğinizi yapmanız mümkün. Zira, gerçekten çok fazla hile mevcut. Bu sayede, istediğiniz birçok şeyi rahatça yapma şansınız var.

Mount & Blade Warband hileleri nasıl açılır?

Hilelere geçmeden önce, sizlerle önce hileleri açma yolunu paylaşalım. Hileleri kullanmak için oyununuzun hile ayarları açık olması gerekir. Oyun başlatıcısını başlattıktan sonra Mount&Blade Oyna'ya tıklamadan önce Yapılandır'a gidin. Bundan sonra, Oyun sekmesini seçin ve Hileleri Etkinleştir onay kutusunu işaretleyin.

Bununla birlikte, hileleri kullanmanın Steam Başarılarını (Mount & Blade: Warband ve With Fire & Sword) kazanmanızı engelleyeceği unutulmamalıdır. Hileler yalnızca kullanıldıkları oturumlar sırasında geçerlidir. Bu yüzden, Steam başarılarını yeniden etkinleştirmek için istediğiniz zaman tekrar devre dışı bırakabilirsiniz. Mod yapımcıları için çok yararlı bir araçtır. Çünkü oyunun "hızlandırılmasına" yardımcı olur. Böylece genellikle oyunun ilerleyen bölümlerinde erişilebilen şeylere çok daha erken erişilebilir.

Mount and Blade Warband hileleri

Şimdi, hileleri kategoriler halinde paylaşacağız. Bu sayede, aradığınız hileleri çok daha rahat bulacaksınız.

Savaş hileleri:

 • Ctrl+H: Karakterinizi iyileştirir.
 • Ctrl+Shift+H: Atınızın canını doldurur.
 • Ctrl+F4: Rastgele bir düşmana keskin olmayan hasar verir (atlara zarar vermez).
 • Ctrl+Shift+F4: Tüm düşmanlara küt hasar verir.
 • Ctrl+Alt+F4: Tüm düşmanlara küt hasar verir.
 • Ctrl+F6: Rastgele bir müttefike küt hasar verir.
 • Ctrl+Shift+F6: Tüm müttefiklere küt hasar verir.
 • Ctrl+F5: Yapay zeka oyuncu karakterinin kontrolünü ele alır. Parti komut tuşları ile kendinize komut verebilirsiniz.
 • Ctrl+F3: Oyuncu karakterine kör hasar verir.
 • Ctrl+F9: Ağır çekime geçiş yapar.
 • Ctrl+F11: Zamanı dondurur.

 

Savaş dışı hileler:

 • Ctrl+X: Karakter ekranındayken size 1000 deneyim puanı verir.
 • Ctrl+X: Parti ekranındayken seçilen bir askere 100 deneyim puanı verir.
 • Ctrl+X: Envanter ekranındayken 1000 denar verir.
 • Ctrl+W: Karakter ekranındayken her Silah Yeterliliğine 10 puan verir.
 • Ctrl+Sol Tıklama: Partiyi imlece ışınlar (harita ekranındayken).
 • Ctrl+T: Harita ekranında tüm partileri ve izleri görmenizi sağlar.
 • Ctrl+L: Otomatik seviye atlama. Uyarı: Seviye 62'yi geçmeyin.

 

Hile menüsü:

Mount & Blade Warband hileleri menüsü, Warband'a eklenen ve çok daha fazla hile seçeneğine izin veren bir özelliktir.

 • Ctrl+~ (tilde, sayı satırının yanında) tuşlarına basıldığında konsol açılır. "cheatmenu" girmek, çok çeşitli hata ayıklama hilelerine izin veren hile menüsünü etkinleştirecektir (tilde'nin çalışmadığı yerler için ctrl+¬ [ESC'nin altında] tuşlarına basın).
 • Hile menüsünü devre dışı bırakmak için konsolu tekrar yukarı getirin ve "nocheatmenu" girin.
 • Warband'da hile menüsünü açmanın alternatif yolu, tilde tuşu her bilgisayarda çalışmadığı için, "mount and blade warband\modules\native" bölümüne gidip "menüler" -txt'yi açmaktır. Orada, mno_tutorial_cheat 1 31 2 1 0'ı arayın ve son değeri 0'dan 1'e değiştirin. "Menüleri" masaüstünüze kaydedin, orijinal menülerin adını "yedekleme" veya kolayca tanınabilir bir şey olarak değiştirin. Şimdi yeni menüyü yerel sözlüğünüze taşıyın. Bunun işe yaraması için yeni bir oyuna da başlamanız gerekir. Yeni karakteri yaratırken, ilk hedefiniz olarak kasabayı seçerken "HİLE!" seçeneğine sahip olursunuz. "HİLE!" seçeneğini seçin.
 • Hile menüsünü kullanarak şöhretinizi, onurunuzu ve yönetme hakkınızı artırabilir, kasaba ve kaleleri anında kuşatabilir, oyundaki herhangi bir öğeyi alabilir, hava durumunu değiştirebilir, sancağınızı değiştirebilir, kralların ve lordların sizi anında sevmesini sağlayabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

 

Bu sayede, birçok hileyi daha rahat kullanmanız mümkün.

Hileler konusunda uyarı:

Seviye 62'den seviye 63'e geçtiğinizde oyun seviyeyi taşırıyor ve sizi aniden yaklaşık 2000 seviye yukarı taşıyor. İlk bakışta bu harika duruyor. Ancak çok fazla düşman olacağından, seviyenize göre ölçeklenen Köyü Kurtar ve Haydut Kamplarını temizlemek gibi hedefleri yerine getirmek zorlaşacaktır. Sayıları ne kadar az olursa olsun, her düşman grup sizden kaçacaktır. Ayrıca, güçlü sistemlerde bile oyunun sık sık çökmesine neden olur.

Mount and Blade Warband hileleri dışında ne önerirsiniz?

Ayrıca, sitemiz üzerinde Age of Empires 3 hileleri yazımız da mevcut. Dahası, GTA 5 hileleri - PS4 yazımız da faydalı olacaktır. Tabii, Mount and Blade II: Bannerlord Sistem Gereksinimleri yazımıza da bakmak isterseniz, sitemizde var.

Mount and Blade Warband nedir?

Mount and Blade Warband hileleri yazımızda, bir de oyundan bahsetmemiz şart. Strateji aksiyon rol yapma video oyunu Mount & Blade'in bağımsız genişleme paketi Warband adını taşıyor. İlk olarak Ocak 2009'da duyurulan oyun, Türk şirketi TaleWorlds Entertainment tarafından yaratıldı ve Paradox Interactive tarafından 30 Mart 2010'da piyasaya sürüldü. Oyun, gerekli çevrimiçi aktivasyonla birlikte DVD olarak, TaleWorlds web sitesinden doğrudan indirilerek, Steam dijital dağıtım programı aracılığıyla, GOG.com'dan DRM'siz bir sürüm olarak veya kısıtlama olmaksızın oynanabilen bir oyun olarak satın alınabilir. 10 Temmuz 2014'te macOS ve Linux sürümleri Steam üzerinden kullanıma çıktı.

Warband, altıncı bir grup (Sarranid Sultanlığı), daha fazla siyasi seçenek, oyuncunun kendi fraksiyonunu yaratma imkanı ve çok oyunculu modlar eklemenin yanı sıra orijinal oyunu geliştiriyor. Oyun çoğunlukla olumlu eleştiriler aldı. Çok oyunculu modun eklenmesi de övgü aldı. Oyun, atlı savaşa ve askerlere kör silahlar kullanmaları talimatı vermek veya okçulara bir pozisyonu korumalarını emretmek gibi alandaki savaş grubuna talimatlar vermeye odaklanır.

31 Ocak 2014 itibariyle Paradox Interactive artık Warband'ın yayıncısı olarak hizmet vermiyor ve yayıncılığı oyunun yaratıcısına iade etti. Warband çoğu bölgede Xbox One ve PlayStation 4 için Eylül 2016'da, Avustralya ve Yeni Zelanda'da ise 20 Aralık'ta piyasaya çıktı.

Mount & Blade Warband oynanışı nasıl?

Mount & Blade Warband hileleri yazımızda, bir de genel oynanıştan bahsedelim. İlk bölümle aynı ortaçağ Calradia diyarında geçen bir sandbox rol yapma oyunudur. Oyuncu, dünyaya gelmeden önce oyunun başında karakterini yaratır. Dünya haritasının navigasyonu, istenen noktaya işaret ederek ve tıklayarak olur. Dahası, diğer taraflarla çatışmaya girerse oyunun gerçek zamana geçmesi muhtemeldir. Ayrıca, çatışmada zafer kazanırsa şöhret seviyesi yükselir. Dahası, lordlar için çalışabilir, kendi tımarlarını kurabilir, kasabalara baskın yapabilir ve yeterince şöhret kazandıysa daha fazla adam kiralama şansı var. Ek olarak, oyuncu harita üzerinde savaş grubuna yeni beceriler kazandırabilecek müttefiklerle karşılaşabilir. Bu doğrusal olmayan oyunda önceden belirlenmiş hedefler olmamasına rağmen, çoğu oyuncu tüm Calradia'yı yönetme arzusunu paylaşır.

Sarranid Sultanlığı altıncı bir grup olarak geldi. Dahası, dünya haritası elden geçti. Bu üç değişiklik oyunda yapılan ana değişikliklerdi. Politik olanaklar geldi. Lordlarla ilgili daha derin sistem geldi. Kadınlarla evlenme şansı geldi. Bir kasaba veya kalenin kontrolünü ele geçirerek kendi gruplarını oluşturma imkanı geldi. Estetik biraz daha iyi olu. Savaş animasyonları değişti. Yenileri de geldi.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.