Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 01.09.2023

Age of Empires 3 hileleri rehber yazımızda, oyunda kesinlikle faydalı olacak hileler paylaşacağız. Bu sayede, oyunda sorun yaşadığınızda, kolaylıkla bu zorluğu geçmeniz mümkün olacak. Ayrıca, yazımızda paylaşacağımız hileleri ayıracağız. Bu da, hileler arasında kolay bir şekilde yolunuzu bulmanıza yardımcı olacaktır. Dahası, hilelerimizden sonra, sizlere birkaç ipucu da vereceğiz. Şimdi, hilelere geçelim.

Age of Empires 3 hileleri

Sizleri hile listemizle baş başa bırakmadan önce, hileleri nasıl yapacağınızı da anlatalım. Sonuçta, hile yapmayı anlatmadan hileyi paylaşmak, çok da mantıklı olmaz.

Age of Empires 3 hile nasıl yapılır?

İşte tüm Age of Empires III hile kodlarının bir listesi. Oyunda bir hile kodu kullanırken sohbet kutusunu açmak için "Enter" tuşuna basın. Ardından, bunu yaptıktan sonra belirtilen etkiyi anında deneyimlemek için aşağıdaki hile kodlarını girin. Hile kodlarının büyük/küçük harf durumunu dikkate almadığını unutmayın.

Herhangi bir hile kodunun girilmesi, oyuncunun Definitive Edition'da o oturum sırasında herhangi bir başarı veya madalya kazanmasını engelleyecektir. Bunun tek istisnası, Savaş Sanatı bölümü dışında herhangi bir başarı veya madalya elde etmek için kullanılabilen ve girildiğinde kendi başarımına sahip olan tuck tuck tuck kodudur. Oyuncunun bir Kasaba Merkezi veya ev gönderilerinin geldiği başka bir toplanma yeri olduğu kabul olur.

Age of Empires 3 hileleri listesi

Şimdi de, hileler listemize geçelim.

 • a recent study indicated that 100% of herdables are obese: Haritadaki tüm hayvanları besleyerek onlardan daha fazla Yiyecek üretir (ayrıca rakiplere de yardımcı olur).
 • Give me liberty or give me coin: 10.000 para ekler.
 • Medium Rare Please: 10.000 yiyecek ekler.
 • <censored>: 10.000 odun ekler.
 • Nova & Orion: 10.000 tecrübe puanı ekler.
 • X marks the spot: Savaş sisi etkisini koruyarak haritayı tüm oyuncular için ortaya çıkarır.
 • tuck tuck tuck: Tommynator canavar kamyonu ortaya çıkarır.
 • ya gotta make do with what ya got: Capybara ateşleyen güçlü bir topçu birimi olan Mediocre Bombard'ı ortaya çıkarır.
 • sooo good: Birim ve bina öldürmeleriyle ilgili komik metinler görünür. Örneğin, mor bir Yerleşimciyi öldüren bir İmparatorluk Kırmızı Ceketlisinin ekranında mor bir " Imperial Redcoat'ed!" yazısı belirir.
 • speed always wins: Tüm oyuncular için inşa, araştırma, sevkiyat ve toplama oranlarını 100 kat artırır. Kodun ikinci kez kullanılması etkilerini iptal eder.
 • this is too hard: Seferdeki bir sonraki senaryoya atlar.
 • where's that axe?: George Crushington'ı doğurur.
 • o Canada 2005: Bir Lazerbear doğurur.
 • don't kick the pitbull: Bir Learicorn doğurur.
 • we <3 fluffy!1!: Fluffy'i doğurur.
 • wuv woo vol.2: Bir Flying Purple Tapir doğurur.
 • wee ooh wee ooh: Bir BigAndy Monster Truck üretir.
 • red pocket: Oyuncunun Şehir Merkezinde bir Lion Dance Parade ortaya çıkarır ve kaynak hediye eder.

 

The Asian Dynasties hileleri

Şimdi paylaşacağımız Age of Empires 3 hileleri, The Asian Dynasties eklentisi ile kullanılan hileler.

 • a whole lot of love: Mevcut tüm kaynakların her birine 10.000 ekler.
 • ding ding ding: Bir Monster Ice Cream Truck doğurur.
 • mustard relish and burning oil: Flaming Hot Dog Cart doğurur.
 • trade plz: 10,000 ihracat ekler.

 

The African Royals hileleri

Şimdi paylaşacağımız Age of Empires 3 hileleri, The African Royals eklentisi ile kullanılan hileler.

 • devasd: 10.000 XP, her kaynaktan 10.000 verir, haritayı tamamen ortaya çıkarır, 400 XP'lik bir damlama verir, oyuncunun kaşif biriminin hızını temel hızının 10 katına çıkarır ve inşa, araştırma, sevkiyat ve toplama oranlarını yalnızca oyuncu için 100 kat artırır. 9001 vuruş puanına, 11,25 hıza, %99 menzilli dirence ve Lazerbear'ınkine benzer lazerler ateşleyen 150 (x6) menzilli saldırıya sahip 3 Gatling Devesi doğurur. Yakın dövüşte, her etikete karşı 0,5 ROF ve ×100,0 çarpanı ile 1 saldırıya sahiptirler.

 

Knights of the Mediterranean hileleri

Şimdi paylaşacağımız Age of Empires 3 hileleri, Knights of the Mediterranean eklentisi ile kullanılan hileler.

 • venividivinci: Daha yüksek istatistiklere sahip bir Leonardo Tank üretir.

 

Etkinlik hileleri

Şimdi paylaşacağımız Age of Empires 3 hileleri, etkinlikler ile kullanılan hileler.

 • honey badger don't give a: Bir Honey Badger doğurur. "The African Royals" etkinliği.
 • the king of all beasts: İki Guardian Lion doğurur. "Lunar New Year 2022" etkinliği.
 • Granny Nanny: Tüm köylüleri Dahomey Amazonlarına dönüştürür. "International Women's" etkinliği.
 • Release the hounds: Tüm birimleri Wolf Beast'e dönüştürür. "Gift of Nature" etkinliği.
 • I don't exist: Bir Penguen doğurur. "Ageiversary" etkinliği.
 • Flying Dutchman: Tüm deniz birimlerinin karada hareket etmesini sağlar. "Ageiversary" etkinliği.

 

Age of Empires 3 hileleri: Hızlı hile yapma yolu

Age of Empires 3 hileleri yazımızın başında, ipucu vereceğimizi söylemiştik. Diyelim ki, Age of Empires 3 içerisinde hile yapmak istiyorsunuz. Fakat, hileleri tek tek yazmak gerçekten zaman alıyor. Şimdi, sizlere tam olarak bu sorunun çözümünü anlatacağız. Aslında, çözüm çok basit ama yine de bahsetmekte fayda var. Şu anda paylaştığımız hilelerden hangisini kullanmak istiyorsanız, CTRL + C tuş kombinasyonu ile o hileyi kopyalayın. Ardından, oyuna girdiğinizde, "Enter" tuşuna basın, normal hile yapar gibi. Şimdi, hileyi yazmak yerine direkt olarak CTRL + V tuş kombinasyonuna basın. Bu sayede, kopyaladığınız hile komutu, oraya yapışacaktır. Ardından da tekrardan "Enter" tuşuna basarak, hileyi kullanın. Bu şekilde, hızlı hızlı hile yapabilirsiniz.

Age of Empires 3 hileleri dışında ne önerirsiniz?

Ayrıca, sitemiz üzerinde Age of Empires 2 hileleri rehber yazımız da var. Bu sayede, serinin bir önceki oyunu ile de hile yapmanız mümkün. Dahası, Age of Mythology hile kodları yazımız da sizlere faydalı olabilir. Tabii, GTA 5 Hileleri ile günümüzün popüler oyunlarından olan GTA 5 içerisinde de hile yapmanız mümkün. Sonra, CS GO hile kodları yazımız da mevcut.

Age of Empires 3 nedir?

Age of Empires 3 hileleri yazımızda, bir de oyundan bahsedelim. Gerçek zamanlı strateji video oyunu Age of Empires III, Microsoft Corporation'daki Ensemble Studios tarafından oluşturuldu ve Microsoft Game Studios tarafından piyasaya sürüldü. Destineer's MacSoft Mac sürümünü yarattı, geliştirdi ve piyasaya sürdü. Mac versiyonu 21 Kasım 2006'da Kuzey Amerika'da ve 29 Eylül 2006'da Avrupa'da satışa sunulurken, PC versiyonu 18 Ekim 2005'te Kuzey Amerika'da ve 4 Kasım 2005'te Avrupa'da satışa sunuldu. Oyun Glu Mobile tarafından yaratıldı ve 28 Nisan 2009'da N-Gage için piyasaya sürüldü. Age of Empires II: The Age of Kings'in devamı ve Age of Empires serisinin üçüncü bölümüdür. 15 Ekim 2020'de, bir remaster olan Age of Empires III: Definitive Edition kullanıma sunuldu. Devam oyunu olan Age of Empires IV, 28 Ekim 2021'de Windows için kullanıma sunuldu.

Oyunda Amerika kıtasının Avrupalılar tarafından MS 1492 ile 1876 yılları arasında kolonileştirilmesi gösterilmektedir. Oyun oynamak için on dört farklı uygarlık sunuyor. Age of Empires III, seriye, özellikle gerçek zamanlı strateji ve rol yapma unsurlarını birleştiren "Home City" olmak üzere bir dizi yeni konsept getirmiştir. Age of Empires III: The WarChiefs, 17 Ekim 2006'da piyasaya sürüldü ve üç Kızılderili uygarlığı içeriyordu; Age of Empires III: The Asian Dynasties, 23 Ekim 2007'de piyasaya sürüldü ve üç Asya uygarlığı içeriyordu. Her iki genişleme paketi de kullanıma sunulmuştur.

Mayıs 2008 itibariyle Age of Empires III'ün 2 milyondan fazla kopyası satılmıştır. GameSpy'ın "2005'in En İyi RTS Oyunu" unvanını kazanmasının yanı sıra 2005'in en çok satan oyunlarından biri oldu, övgüler ve olumlu eleştiriler aldı. Age of Empires III, 2007 yılında yaklaşık 313.000 adet satılarak en popüler altıncı video oyunu olmuştur.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.