avatar
Yazar: Orhan Kıyak, Editör Yazım tarihi: 03.04.2020

Uzun süren bekleyiş sona erdi ve Mount and Blade 2 Bannerlord oyununa sonunda kavuştuk. Oyunumuzu oynamaya başladık ancak bir diğer yandan da işin içine biraz eğlence katmak istedik. Bannerlord hileler rehberi ile karşınızdayız. Mount and Blade 2 Bannerlord’da hilelerin kullanımı oldukça basit, yapılandırma dosyasında ufak bir değişiklik yaptıktan sonra oyuna dönebilirsiniz. Oyunda konsol komutları olmamasına rağmen kolayca birkaç kısayol tuşunu kullanarak oyununuza eğlence katabilirsiniz. Mount and Blade 2 Bannerlord’un bu kadar sevilmesinin sebebi belki de oyunun bu denli esnek olmasından kaynaklanıyor olabilir.

Mount and Blade 2 Bannerlord kolayca modifiye edilebilir ve özelleştirilebilir olduğundan Bannerlord severleri oyunun istedikleri gibi tadını çıkarabilirler. Mount and Blade 2 Bannerlord oyununda mevcut oynadığınız karakterle veya yeni bir karakter oluşturduğunuzda hileler her iki türlü de aktifleşebiliyor. Fakat bazen oynadığınız mevcut karakterle hilelerin aktifleşmediğini deneyimlediğimiz de oldu. Öte yandan hileleri açtığınızda biraz oyun performansını da etkileyebiliyor ve FPS düşmesine neden olabiliyor. Grafik ayarlarınızı değiştirerek bu durumu dengelemeye çalışabilirsiniz.

Mount and Blade 2 Bannerlord rehber, ipuçları, çözümler, hileler ve dahası için buraya tıklayın.

Mount and Blade 2 Bannerlord hileler nasıl açılır?

İlk olarak Bu Bilgisayar: Belgeler > Mount and Blade 2 Bannerlord > Configs > engine_config.txtbelgesini Not Defteri gibi bir metin düzenleyicisiyle açmanız gerekmekte daha sonrasında “cheat_mode = 0” satırına gelin ve “0” değerini “1” olarak değiştirin daha sonra dosyayı kaydedip kapatın. Bu işlemi yaptıktan sonra, Bannerlord oyununu başlattıkdan sonra hileler kullanılabilir hale gelecektir.

Savaş hileleri

Savaş hileleri sayesinde savaşı bir çırpıda bitirebilir ya da tek başınıza uzun süren savaşlar yapabilirsiniz.

Ctrl + F4: Savaşta, baktığınız düşmanı yok eder. Koca bir orduyu gözlerinizle devirebilirsiniz!
Ctrl + H: Sağlığınızı iyileştirir. Tek kişilik dev bir kadro olursunuz!
Ctrl + Üst Karakter + H: Atınızı tam sağlığa kavuşturur.

Işınlanma hilesi

Ctrl + fare sol tık: Ctrl tuşuna basılı tutarak gitmek istediğiniz yere harita üzerinde fareyle sol tıklayarak istediğiniz şekilde ışınlanabilirsiniz. Düşmanlarınızı yakalamak ya da ortadan kaybolmak için gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Eşya ve para hileleri

Hileleri açıp oyuna girdikten sonra envanterinizi açtığınızda ekranın sol tarafında oyundaki her eşyanın bir listesini göreceksiniz. Dilediğiniz eşyayı seçip envaterinize ekleyebilirsiniz. Eşyaları envanterinize taşıdıktan sonra aşağıdaki bitti butonuna tıklamanız yeterli. Daha sonra düşmanlarınız üzerinde ekipmanlarınızı dilediğiniz gibi deneysel bir şekilde kullanabilirsiniz. Para konusunda ise size direkt para sağlayan bile hile henüz yok fakat dilediğiniz kadar envanterinize pahalı olan eşyaları yükleyip onları satabilirsiniz. Bu şekilde hızlıca zenginleşebilirsiniz. Umarız faydalı bir rehber olmuştur. Deneyimsel bir oyun tecrübesi yaşamanız dileğiyle, iyi oyunlar.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.