Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 29.12.2022

Mortal Kombat 2 Arcade versiyonunun kaynak kodu çevrimiçi olarak sızdığını bildirmekten mutluluk duyuyoruz. Bu, PREY 1995, Duke Nukem Forever 2001 ve Halo 3'ün "Pimps at Sea" yapısı gibi diğer eski oyunların sızdırılmasının ardından geldi. Bunların çoğu bu ay gerçekleşti, bu da özellikle komik olan şey. Noel Baba tüm bu eski oyunları sızdırmakla oldukça meşgul olmalı. Bununla birlikte, bu sızıntı bazı ilginç keşifler yapıyor. Örneğin, Johnny Cage'in ölümünün daha şiddetli olması amaçlanmıştı. Aparkatı rakibinin kafasını korkunç bir şekilde deforme edecekti. Shao Kahn da ölümüyle tanışacaktı ama bir sebepten dolayı oyundan çıktı.

Mortal Kombat 2 Arcade kaynak kodu ile neler yapılır?

Modcular ve bilgisayar korsanları MK2'nin kaynak kodundan sprite'ları çıkarabilecekler çünkü bu kod herkese açık. Teorik olarak, modcular yapay zeka tekniklerini kullanarak orijinal sprite'ların yerine HD versiyonlarını koyabilecekler. Başka bir deyişle, bu ikonik MK oyunu eninde sonunda doğru bir HD yeniden yapımına kavuşabilir. Ancak aşağıdaki video, halihazırda keşfedilmiş olan bazı ilginç şeyleri gözler önüne seriyor.

Fakat, videoya geçmeden önce 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimlerimizi tavsiye edelim. Ayrıca, En iyi oyunlar tavsiyelerimiz de sizleri bekliyor. Bir de, Dishonored ücretsiz olarak Epic Games üzerinde dağıtılıyor yazımızı kaçırmamanızda fayda var.

Peki, nedir bu oyun?

Dövüş video oyunu Mortal Kombat II, 1993 yılında Midway tarafından atari salonları için yaratıldı. Daha sonra, çoğunlukla Probe Entertainment ve Sculptured Software tarafından oluşturulan ve Acclaim Entertainment tarafından piyasaya sürülen lisanslı sürümlerde çok sayıda ev sistemine taşındı. Bu sistemler arasında MS-DOS, Amiga, Game Boy, Game Gear, Sega Genesis, 32X, Sega Saturn, Super Nintendo Entertainment System ve sadece Japonya'da PlayStation (şu anda Warner Bros. Interactive Entertainment tarafından dağıtılmaktadır) bulunmaktadır.

Mortal Kombat serisinin ikinci ana girişidir ve 1992 tarihli Mortal Kombat oyununun devamı niteliğindedir. Özellikle daha çeşitli bitirici hareketler (karakter başına birden fazla Ölümcüllük ve Babality ve Friendship gibi yeni bitiriciler gibi) ve Kitana, Mileena, Kung Lao, Noob Saibot dahil olmak üzere bir dizi tanınmış karakter ekleyerek oynanışı geliştirir ve ilk Mortal Kombat'ın mitolojisini geliştirir, ve serinin yinelenen antagonisti Oyunun hikayesi orijinal oyundan devam ediyor ve dünya dışı Outworld bölgesinde geçen yaklaşan Mortal Kombat turnuvasını, Earthrealm ve Outworld temsilcilerinin kötü hükümdar Shao Kahn'a meydan okumak için seyahat ederken savaşa girmelerini içeriyor.

Oyun eşi benzeri görülmemiş bir ticari başarı elde etti, eleştirmenler tarafından büyük övgüler aldı ve takip eden yıllarda ve on yıllarda çok sayıda yıllık ödül ve en iyi listelerde yer aldı. Ancak oyun, serinin devam eden grafik şiddet tasviri nedeniyle önemli bir video oyunu tartışmasına da yol açtı. Serinin mirası arasında Mortal Kombat: Shaolin Monks video oyununun yaratılması, 2011'deki Mortal Kombat soft reboot'u üzerindeki büyük etkinin yanı sıra çok sayıda video oyunu taklidinin yaratılması da yer alıyor. Mortal Kombat II ayrıca kanonik olmayan seri genişletmeleri Mortal Kombat vs. DC Universe ve Injustice'i de içeriyordu: Aramızdaki Tanrılar.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.