Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 23.01.2023

En iyi avcılar bile sağlam bir silahın her avı daha kolay hale getireceğini bilir. Bu nedenle Monster Hunter Rise için en iyi silah türleri listemizdeki seçeneklerden bazılarını kullanmanız gerekecek. Güçlü bir şeye sahip olmak, Kamura Village'ı çevreleyen tehlikeli ortamlarda hayatta kalma şansınızı artıracak. Burada bazı büyük canavarlarla yüz yüze geleceksiniz. Doğal olarak, Monster Hunter Rise silah seçiminde her biri benzersiz avantaj ve dezavantajlara sahip bir sürü alternatif var. Neyse ki, Monster Hunter Rise Training Area'da her seçeneği test edebilirsiniz. Bir sonraki avınızda bunlardan birini kullanmalısınız çünkü bazıları büyük olasılıkla daha iyi olacaktır.

Monster Hunter Rise en iyi silah türleri

  • Long Sword
  • Dual Blades
  • Switch Axe
  • Great Sword

 

Long Sword

Long Sword, iyi kesmesi ve hızlı hareket etmesi nedeniyle denemeye değer basit bir silahtır. Oyundaki en güçlü silah olmamasına rağmen, hem yeni başlayanlar hem de tecrübeli seri oyuncuları için iyi bir silah olarak bunu fazlasıyla telafi ediyor. Çünkü çok kolay kombo yapabiliyor.

Canavarlar, çok sayıda gösterişli ve şık darbelerden oluşan bir yaylım ateşi açtığınızda ne olacağını tahmin edemeyecekler. Artık bu tehlikeli pençelere çok yaklaşmanıza gerek yok. Çünkü menzili bir yakın dövüş silahı için çok iyi. Long Sword, Spirit Gauge kullanır ve daha fazla hasar veren Spirit Combo'ları gerçekleştirmenizi sağlar.

Dual Blades

Monster Hunter Rise en iyi silah türleri arasında Dual Blades de var. Dual Blades birçok canavar avcısı için favori bir araçtır çünkü hem hızlı hem de kesicidir. Birçoğundan daha az zarar verse de, bol bol ve hızlı hasar verir. Avları üzerinde elemental durum etkileri geliştirmekten hoşlananlar için bu harika bir seçenektir.

Dual Blades'in benzersiz bir özelliği olan Demon/Archdemon Modu, saldırı hızınızı ve hasarınızı artırır. Böylece Dual Blade vuruşlarınızı daha da uzun süre zincirleyebilirsiniz.

Switch Axe

En sevdiklerimizden biri olan Switch Axe, anında balta ve kılıç modları arasında eğlenceli bir şekilde geçiş yapar. Switch Axe'ın iki modu arasında geçiş yapabilirsiniz ve Switch Axe Gauge biriktirebilirsiniz. Daha sonra muazzam miktarda hasar veren (ve av sırasında bize kesinlikle biraz zaman kazandıran) bir elemental deşarj saldırısı gerçekleştirebilirsiniz.

Switch Axe, en iyiler listemizdeki tüm silahlar arasında öğrenmesi muhtemelen en zor silah. Fakat, onunla pratik yapmak isteyen bir avcının elinde güçlü bir silahtır.

Great Sword

Monster Hunter Rise en iyi silah türleri listemizin son üyesi Great Sword. Canavar avı söz konusu olduğunda "yavaş ve istikrarlı olan yarışı kazanır" atasözünün hala geçerli olduğunu düşünüyoruz. Bir canavarın menziline hızlıca girip çıkamayacaksınız. Çünkü Great Sword hasara hızdan daha fazla öncelik verir. Ancak yaklaştığınızda onların canını çok fena yakacaksınız.

Doğru pozisyonda olduğunuzdan ve saldırılarınızı tamamladığınızdan emin olmak, bu silahı kullanmanın en zor bileşenidir. Çünkü bunu yapmamak sizi ciddi bir dezavantaja sokacaktır. Ancak bir canavarın zayıf noktalarını öğrenirseniz, görev kısa sürede bitecektir.

Monster Hunter Rise en iyi silah türleri dışında ne var?

Ayrıca, Monster Hunter Rise canavar listesi rehber yazımıza bakmanızı da tavsiye ederiz. Zira, bu rehber yazımızda, oyunda avlayacağınız canavarları listeledik. Dahası, yine bu rehber yazımızda, Sunbreak ek paketindekileri de listeledik. Canavarları, büyük ve küçük olmak üzere de ayırdık. Bu sayede, aradığınız canavarı daha iyi bulabilirsiniz.

Sonra, Crime Boss Rockay City çıkış tarihi, hikaye, oynanış rehber yazımız var. Sonuçta, kendisi bizde merak uyandırmayı başaran bir yapım. Kesinlikle, bakmanızda fayda olacağı fikrindeyiz. Son olarak da, Hogwarts Legacy sistem gereksinimleri rehber yazımızı önerelim. Çünkü, merakla beklenen oyunun yeni sistem gereksinimleri ortaya çıktı. Bu sayede, siz de oyuna hazır olabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.