Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 24.09.2021

Dünyanın en çok oynanan ve sevilen oyunlarında biti şüphesiz Minecraft. Sunduğu özgürlük hissiyatı, yapılabilecek sonsuz etkinlikler ve Mojang’ın sürekli oyunu güncellemesi ile eskimeyen nadir oyunlardan biri. Şuana kadar Minecraft evreninde geçen birkaç oyun gördük. Minecraft Dungeons ve Minecraft Story Mode bunların başında geliyor. Alınan yeni haberlere göre bunlara ek yeni oyunlar yolda.

2 farklı Minecraft oyunı yapım aşamasında olabilir.

Mojang’ın Minecraft evreninde “en az iki yeni proje” üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Görsellik açısında orijinalliğin korunacağı söyleniyor. Hangi tür ve oynanış olarak nasıl olacak maalesef pek bir bilgi yok. Rapor, Minecraft’ın dünyasını Stardew Valley ve Terraria gibi oyunlar tarzında yeniden canlandıran bir dizi Instagram gönderisinin tam projeler için tanıtımlar olabileceğini söylüyor. Ancak stüdyonun herhangi bir açıklamadan önce konseptleri sergilemesinin olası olmadığını tahmin ediyor.

Mojang, 2014 yılında Microsoft tarafından 2,5 milyar dolara satın alınmıştı. Ek olarak Minecraft serisinin olağanüstü başarısı göz önüne alındığında, raporun doğru olması şaşırtıcı değil. Orijinal MC şu anda 200 milyonun üzerinde kopya sattı. Konum tabanlı spin-off oyunu MC Earth, bildirildiğine göre Covid ile ilgili sorunlar nedeniyle Haziran ayında sıkıntılar ile boğuşuyordu. 2020 sürümü Dungeons ise, bu Şubat ayında desteklenen tüm platformlarda 10 milyon oyuncuya ulaştı.

Microsoft yeni oyunlara olumlu bakıyor.

Geçen yıl Mojang, birden fazla stüdyoya ile genişlemesinin ardından Mojang Studios olarak yeniden markalaşmıştı. Mojang’ın genel merkezi İsveç’in Stockholm kentinde. Ancak İngiltere, ABD ve Kanada’da yerleşik çalışanlar da göreve hazır. Şirketin iletişim başkanı Thomas Wiborgh: “MC Earth ve MC Dungeons’tan sonra bir uzun metrajlı film planlıyoruz. Destansı bir canlı gösteri hazırlıyoruz ve yepyeni oyunlar için fikirlerle geliştiriyoruz.” dedi.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.