Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Furkan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 08.03.2021

Minecraft cephesinden beklenmedik bir haber geldi. Minecraft Dungeons Arcade Cabinet versiyonunu, bizzat Mojang duyurdu. Minecraft’ın eşli, aksiyon, rol yapma oyunu olan Minecraft Dungeons’ın Arcade Cabinet versiyonunu, video oyunları geliştiren ekip Play Mechanix yapacak. Firma, dağıtıma Kuzey Amerika’dan başlayacak. Mojang’ın duyurusuna göre ismi de Minecraft Dungeons Arcade olacak. Oyuncular, bu habere gerçekten şaşırdı. Şaşırdığı kadar da sevindi, diyebiliriz.

minecraft arcade cards

Minecraft Dungeons Arcade Cabinet versiyonunun detayları neler?

Bildiğiniz gibi Minecraft Dungeons, dört oyuncuya kadar destekli aksiyon, rol yapma oyunu olarak çıkış yaptı. Oyuncular tarafından da büyük beğeni topladı. Minecraft Dungeons Arcade versiyonunda ise birkaç temel değişikliğe gidilecek. Oyunun bu sürümünde toplam dokuz seviye olacak ve her oyuncu yalnızca üç özel düğmeye odaklanacak. Bunlar; yakın dövüş, kaçış ve menzil. Minecraft Dungeons Arcade’de kayıt dosyaları kullanılmayacak. Bunun yerine oyuncular, her oynadıkları tur sonunda fiziksel kartlar kazanacaklar.

Oyuncular, kazandıkları fiziksel kartları; silahlar geliştirmeleri, evcil hayvanlar, görünümler ve çeşitli nesneler gibi karakter donanım ilerlemelerini korumak için kullanacaklar. Minecraft Dungeons Arcade’i her oynadığınızda, oyun sonunda kart düşürebileceksiniz. Toplamda, elde edebileceğiniz 60 adet kart bulunacak. Her oyuncu, bir oyun oturumu sonunda sadece 5 kart taratabilecek. Tarama işlemini, Arcade Cabinet’teki bölmeden yapabileceksiniz. Sınırlı sayıda Minecraft Dungeons Arcade makinesi, şu anda Kuzey Amerika’da test edilmek üzere dağıtılıyor ve daha fazlası bu yıl içinde piyasaya sürülecek. Mojang, devam eden salgın riskini azaltmak için makinelerin yerel sağlık kurallarına uygun oyun salonlarında test edilmesini sağladığını söyledi.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.