Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 15.02.2023

Mojang bu hafta Minecraft kullanıcılarını şaşırtarak bir sonraki 1.20 sürümüne önemli bir Kiraz Çiçeği Biyomu özelliği ekledi. Adından da anlaşılacağı üzere, yeni biyom sakin yaratıklara ve kiraz çiçeği ağaçlarına ev sahipliği yapıyor. Ormanlık alan canlı ağaçlarıyla hemen fark ediliyor. 1.20 güncellemesi yayınlandığında, yeni özellik ilk olarak Java Snapshots ve Bedrock sürümünün önizlemelerinde test edildikten sonra tamamen yayınlanmış olacak.

Minecraft için kiraz çiçeği biyomu yolda

Kiraz çiçeği tarlaları oyuna dahil edildikten sonra, bu biyomun neye benzediğini göstermek için halihazırda sağlanan bazı fotoğraflara dayanarak tanımlanması kolay olacaktır. Biyomu ağaçlar tanımlıyor, ancak orada olan birkaç başka canlı da var. Ayrıca, "Kabarık pembe bulutları andıran büyük, düz taçlarıyla bu sevimli biyomu kaplayan kiraz çiçeği ağaçları ufka kendine özgü bir görünüm kazandırıyor. Bu üç sevimli çetenin -arılar, koyunlar ve domuzlar- bu biyomda ortaya çıkmaları ve onlara ilgi duymaları hiç de şaşırtıcı değil" diye açıklıyorlar..

Yeni biyom, oyunculara manzaraların yanı sıra yeni kiraz çiçeği yapıları için odun toplama fırsatı da sunuyor, ancak elbette parlak görünümlerini korumak için bu ağaçları başka bir yere yeniden dikebilirsiniz. Yeni biyomun önizlemesi, "Kiraz ağacı tam bir ahşap sete dönüştürülebileceği gibi Minecraft 1.20'de gelecek olan yeni asılı tabelaya da dönüştürülebilir. Kiraz ağacı fidanlarını istediğiniz yere dikebilirsiniz, onları ekosistemde konumlandırabilirsiniz." diye devam ediyor. Yeni Minecraft Kiraz Çiçeği biyomu bir yana, bir hatırlatmamız var.

Geçmiş olsun

Kahramanmaraş başta olmak üzere tüm Türkiye'yi yasa boğan bu acı olayda hasar alan bölgeler için, sitemizde ve kardeş sitelerimizde AFAD ile ilgili bağış yapabileceğiniz reklamlar olacaktır. Eğer nasıl yardım edeceğiniz konusunda bir fikriniz yoksa, bu reklamlara göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, En iyi 5 ücretsiz mobil VPN uygulaması rehber yazımızı tavsiye ederiz. Zira, bu yazımızda, şu dönemde lazım olacak uygulamalardan bahsettik. Bu sayede, kolayca erişim sağlamanız mümkün olacaktır. Sonra, En iyi 5 ücretsiz PC VPN uygulaması rehber yazımızı da tavsiye ederiz. Zira, bu yazımızda da, bugünlerde yardımcı olacak uygulamalardan bahsettik. PC üzerinden VPN kullanmak isteyenler için önemli tavsiyeler var. Ardından da, Türkiye içerisinde VPN kullanmak yasak mı sorusuna yanıt getirdik. Şu günlerde, birçok kişinin aklındaki kesinlikle önemli bir soru. Biz de, bu sorunun cevabını araştırdık ve sizler için anlattık. Umarız ki, her birinin faydası olur. Yeni Minecraft Kiraz Çiçeği biyomu yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şu anda, hep film yazıları yazmış gibi duruyoruz. Fakat, sitemizde birçok başlıkta yazı mevcut. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.