Avatar
Yazar: Emrah Subaşı, Editör Yazım tarihi: 09.02.2018

Hideo Kojima ayrılığı sonrasında nasıl bir yol izleyeceği merak edilen Metal Gear serisinin yeni oyununu için ikinci açık beta tarih aralığı belirlendi. Gizlilik öğeleriyle birlikte, hayatta kalma türündeki aksiyon oyununun ilk açık betasını denemeyen oyuncular, ikinci betayı üç günlüğüne deneyebilir, akıllarındaki soruların yanıtlarını alabilirler. Çıkış tarihi oldukça yaklaşan Metal Gear Survive için düzenlenen ikinci açık betayı oynayanlara sürprizler de var.

Metal Gear Survive için ikinci açık beta tarihi açıklandı

Oyunun ikinci açık betası 16 Şubat 2018 ile 18 Şubat 2018 tarihleri arasında Steam, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında gerçekleşecek. Oyunun açık beta sürümü, eşli oyunculu ve çevrim içi olarak 4 oyuncuya kadar destek verecek. Bu Metal Gear Survive açık betası, 2 adet harita ve 3 adet görev içerecek. Ayrıca beta süresince günlük ekstra görevler de sunulacak. Karakter oluşturarak, oyunu bu tarih aralığında test eden oyuncular, oyunun tam sürümünü aldıklarında bir adet oyun içi hediye kazanacaklar.

Oyunun ilk açık betasını oynayan PlayStation 4 ve Xbox One sahipleri için de ayrıca bir hatırlatma yapalım. İlk betayı yükleyip, silmeyen konsol oyuncularının, ikinci beta için yeniden yükleme yapmasına gerek yok. Oyunun bu sürümünü doğrudan oynayabilirler ama bir güncelleme dosyası yüklemeleri gerekiyor. Bu güncelleme de zaten oyun yüklüyse, otomatik olarak gelecek. Güncellemeyle birlikte PlayStation 4 ve Xbox One sahipleri, eğer ilk betayı denedilerse, fazla zaman kaybetmeyecekler kısacası.

Yenilenen ve türü değişen Metal Gear Survive oyunu ne derece beğenilecek göreceğiz. Oyunun tam sürümünün, 22 Şubat 2018 tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında çıkışını gerçekleştireceğini hatırlatalım. Ayrıca yeni Konami oyunu, Steam ve Xbox mağazasında 139,75 TL, PlayStation Store platformunda 134 TL satış fiyatıyla ön siparişe açık durumda olduğu ekleyelim.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.