Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

Metal Gear Survive ile parayı veren düdüğü çalamayacak

Metal Gear Survive ile parayı veren düdüğü çalamayacak

Oyunun yapımcısı, ganimet kutuları ve mikro ödemelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Başarılı bir serinin isim haklarını elinde bulunduran bir oyun yapımcısıysanız, başınız olmadık zamanlarda ağrıyacak demektir. Video oyun çevrelerinde büyük ses getiren, Konami ile Hideo Kojima ayrılığı sonrası gelecek olan yeni Metal Gear oyununun da yapımcılarının başını ağrıtacağı belliydi. Metal Gear Survive yapımcısı Yuji Korekado da bu durumdan muzdarip ama olumlu yönde açıklamaları var.

Metal Gear Survive ile parayı veren düdüğü çalamayacak

Konami’ye gösterilen tepki bir yana, yeni oyunun, seriyi nereye götüreceği konusu. Öerakla birlikte ön yargıları da beraberinde getirmişti. Bir de yakın zamanda oyunda bulunan mikro ödeme sistemi ve sürekli internet bağlantısı mecburiyeti gibi konular, sıkıntıyı farklı bir boyuta taşıdı. Oluşan sıkıntılı durum hakkında uzun süre sessiz kalan, Metal Gear Survive yapımcıları ise suskunluklarını bozma kararı aldı anlaşılan.

Oyunun yapımcılarından Yuji Korekado, Birleşik Krallık resmi PlayStation dergisine açıklamalarda bulundu. Öncelikle geliştirici ekip ile oyuncular arasındaki kopukluktan ötürü özür dileyen Yuji Korekado, bazı konulardaki sıkıntılarını dile getirdi. Metal Gear Survive yapımcısının ifade ettiği sorunlu noktalardan birisi, serinin hayranlarına, bir devam oyunu sunmamalarıydı.

Yuji Korekado’ya göre çoğu oyuncu, Metal Gear Survive oyununu, serinin bir devamı olarak görüyordu. Böyle bir beklentiye sebep olduklarından dolayı üzgün olduklarını ifade eden oyun yapımcısı, mikro ödeme sistemine de değindi. Oyuncuların korktukları gibi, para kullanan oyuncuların başarı kazanacağı bir oyun geliştirmediklerini; karaktere, oynanışta avantaj sağlayan ganimet kutularının bulunmayacağını belirtti.

Oyundaki, keşfedilecek alanın büyüklüğüne de dikkat çeken Yuji Korekado, başlangıçtaki kamp alanın, oynandıkça büyüyeceğini açıklamalarına ekledi. Ayrıca oyunun tek kişilik modu hakkında bilgiler sunan yapımcı, haritanın sürekli büyüyeceğini ve yan görevlerin açılacağını açıkladı. Açılan görevler sayesinde, hikayenin de ilerlediği görüleceği anlaşılıyor. Metal Gear Survive, artık anlaşılacağı üzere bir devam oyunu değil. Hayatta kalma teması üzerine kurulan oyunun, PC, PlayStation 4 ve Xbox One konsolları için piyasaya çıkacağını hatırlatalım. Oyunun 22 Şubat 2018 tarihinde oyuncularla buluşacağı açıklanmıştı.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın