Metal Gear Survive teşekkür listesinde, Hideo Kojima ismi var mı?

Metal Gear Survive teşekkür listesinde, Hideo Kojima ismi var mı?

Sen yıllarca yetiştir, büyüt, el oğlu alıp gitsin.

Video oyun dünyasının, son yıllardaki en çok ses getiren ayrılığı nedir diye sorulduğunda muhtemelen çoğu kişi aynı yanıtı verecektir. Ünlü oyun firması Konami ve ünlü oyun geliştiricisi Hideo Kojima ayrılığı ve sonrasında yaşananlar, uzun süre video oyunu basınını meşgul etmişti ve etmeye de devam ediyor. Bir söylentiye göre Hideo Kojima eli değmeden yapılan ilk Metal Gear oyununun teşekkür listesinde, serinin eski yönetmeninin ismi geçiyordu. Bu doğru mu acaba diye sorulan sorular, Metal Gear Survive oyununun çıkmasıyla son bulmuş oldu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Metal Gear Survive teşekkür listesinde, Hideo Kojima ismi var mı?

Aslına bakarsanız serinin eski oyun yönetmeninin adı, Metal Gear Survive teşekkür listesinde dolaylı yoldan geçiyor. Nasıl dolaylı yoldan derseniz söyle ki, oyunun özel teşekkür listesi bölümünde tüm Metal Gear Solid V çalışanları ibaresi var. Bilindiği üzere Hideo Kojima, bu oyun geliştirilmeye başlandığında, geliştirici ekibin başındaydı. Dolayısıyla oyun için çalışanlardan en önemli kişi de oydu. Ayrıca Metal Gear Survive oyun motoru olan Fox Engine, yine Hideo Kojima ekibi tarafından geliştirilmişti.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Şimdi adam ayrıldı, gitti, serinin 5. oyununu da ekibin diğer kalanları bitirdi, diyebilirsiniz. Hatırlatalım; Hideo Kojima ayrılığının ardından pek çok ekip üyesi de onunla birlikte ayrılmış ve Konami’den ayrı biçimde çalışmayı sürdürmüştü. Yani, serinin 5. oyununun tüm çalışanları dendiğinde, Hideo Kojima ve ekibin ayrılan tüm üyelerine de teşekkür gönderilmiş oluyor. Ayrıca isim geçmese de eski yönetmene gönderilen atıf, güzel olmuş diyebiliriz. Bu ayrılan ekibin, yani Kojima Productions ekibinin yeni oyunları Death Stranding üzerinde hummalı bir çalışma yürüttüğünü, pek çoğumuzun bilmesine rağmen hatırlatalım. Bakalım karşılıklı yeni hamleler gelecek mi?

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.