Metal Gear Survive oynarken, diğer oyuncularla yakın ilişki kurmak yasak

Metal Gear Survive oynarken, diğer oyuncularla yakın ilişki kurmak yasak

Muhittin abi, çok çekici zombi kesiyorsun!

Üssünüze akın akın zombiler gelirken onlarla mücadele eden takım arkadaşınızdan mı etkilendiniz, zombileri kesmesi size çok çekici mi geldi, ekibinizden bir kişiye saldırılırken kalbiniz mi sızladı, işte orada durun. Sakın kalbinizdekileri, takım arkadaşınıza açmayın, itirafta bulunmayın. Çünkü Konami tarafından, oyundaki diğer oyuncularla duygusal ilişki kurmak, ceza almanıza neden olabilir. Ne yazık ki birbirlerini sevenler, Metal Gear Survive vasıtasıyla kavuşamayacaklar.

Metal Gear Survive oynarken diğer oyuncularla yakın ilişki kurmak yasak

Bu ne saçma bir haber demeyin, oyunun lisans sözleşmesinde böyle yazıyor. Normalde bu tip sözleşmelerde; oyuna özgü faaliyetler ve geliştirici şirket yükümlülükleriyle ilgili kurallar belirtilir. Herhangi bir aksiliğin yaşanması hesap edilerek oyunculardan, bu sözleşmelerin onaylanması istenir. Bu oyunun lisans sözleşmesinde de genelde Metal Gear Survive ile ilgili teknik yaptırımlar ve bilgiler var ama bir maddesi, gerçekten insanın yüzünü gülümsetiyor.

Sözleşmeyi onaylayan oyuncular, söz konusu maddeye göre; başka bir oyuncuyla duygusal ilişki kurmayacağını ve ana oyun haricinde oyunu sosyal amaçlarla kullanmayacağının sözünü vermiş oluyorlar. Ayrıca Metal Gear Survive lisans sözleşmesinde, oyuncu eşleşmelerinde ve bölüm seçimlerindeki kısıtlamalara dair maddeler de bulunuyor. Kurallara uymayan oyunculara çeşitli yaptırımlar uygulanacağını ekleyelim.

Getirilen yaptırımlar temelde, Metal Gear Survive oynanış dengelerinin korunmasıyla alakalı ama oyunun son hali göz önünde bulundurulduğunda biraz tuhaf kaçıyor. Zombilerle mücadele edilen bir hayatta kalma oyununu kim, duygusal ilişki kurmak amaçlı kullanır, orasını bilemiyoruz. Oyunun incelemesinin de sitemizde yakın zamanda yapılacağını belirtelim. Bakalım, inceleme yaptığımız sırada, uygunsuz tekliflerle karşılaşacak mıyız?

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın