Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 19.03.2023

Marvel's Spider-Man 2 geliştiricisi Insomniac Games oldukça ilgi çekici yeni dil teknolojisinin ipuçlarını verdi. Ratchet and Clank serisi, Resistance ve irili ufaklı diğer çeşitli oyunlarıyla Insomniac Games bir süredir piyasada ve oyuncuların sevgisini kazanmayı başardı. Ancak, büyük bir ticari ve eleştirel başarı elde eden ve pek çok kişinin ağ kafanın macerasını övgüyle anmasına neden olan Marvel's Spider-Man, Insomniac'ın ününü gerçekten pekiştirdiği oyun oldu. Olağanüstü oynanışı, teatral ve yürek parçalayıcı hikayesi ve heyecan verici set parçaları nedeniyle, birçok kişi bunun PlayStation 2'deki Spider-Man 2'den bu yana karakterin yer aldığı en iyi oyun olduğunu düşünüyordu. Pek çok kişi bu yılın sonlarına doğru hepimize sunulacak olan devam oyununu merakla bekliyordu.Marvel's Spider-Man 2 yeni dil teknolojisi nasıl?

Venom ve belki de Kraven'ın yer alacağı ve Peter Parker ile Miles Morales'in bu kez uygun bir şekilde birlikte çalışacağı bilgisi dışında, devam oyunu hakkında pek bir şey bilinmiyor. Ancak baş motor programcısı Elan Ruskin, Insomniac Games'in son canlı yayınında Marvel's Spider-Man 2'nin "gerçekten harika" bir dil teknolojisine sahip olduğunu açıkladı. Elbette, bu sadece arka planda devam eden fark edilmeyen bir faaliyet. Ancak bahsetmeye değer bir şey gibi duruyor. Diyalog için seçenekler var mı? Konuşma Miles'ı mı yoksa Peter'ı mı oynadığınıza bağlı olarak değişiyor mu? Kaç seçenek var? Bu soruların cevabı ne yazık ki, henüz yok.

Eğer siyah takım elbise anlatıda bir rol oynuyorsa, bir tür ahlak oyunu olarak hizmet edebilir. Web of Shadows'ta da esasen böyle olduğu için, Örümcek Adam'ın geleneksel kırmızı ve maviler yerine siyah takım elbise giyip giymediğine bağlı olarak farklı muamele görmesi mümkündür. Her halükarda, Marvel's Spider-Man 2, önceki oyundan çok daha fazlasına sahip gibi duruyor. Marvel's Spider-Man 2 ve yeni dil teknolojisi bir yana, şimdi başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Marvel's Spider-Man 2 ve yeni dil teknolojisi yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.