Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 30.01.2023

Sega bugün, yakında piyasaya çıkacak olan Like a Dragon Ishin için yeni bir fragman yayınladı. Sega ve Like a Dragon serisinin yaratıcısı RGG Studio üç yeni oyunun geliştirilmekte olduğunu açıklamıştı. Bu oyunlardan ikisi hakkındaki bilgiler henüz çok yetersiz olsa da, Sega Ishin'i piyasaya sürülmeden önce çok daha fazla tanıtmaya başladı bile.

Like a Dragon Ishin için yeni fragman geldi

Like a Dragon Ishin için çıkan son fragmanda oyunun konusu hakkında daha fazla ayrıntı var. Ayrıca Ishin, Like a Dragon serisinin bir oyunu. 1800'lü yılların Japonya'sında geçen tamamen benzersiz bir hikayeyi anlatıyor. Kazuma Kiryu ve Goro Majima da dahil olmak üzere serinin birçok ana karakteri bu hikayede farklı karakterleri canlandırmak üzere geri dönüş yapıyor. Ishin daha önce PlayStation 3'te mevcuttu, ancak batıda kullanılmak üzere hiçbir zaman yerelleştirilmedi. Şimdi oyun bu yeni revizyondan geçtiğine göre, RGG Studio oyunu yeniden gözden geçirmeye ve batıda yayınlamaya karar verdi.

Like a Dragon Ishin'e ek olarak RGG Studio, 2020'deki Yakuza Like a Dragon'un devamı olacak Like a Dragon 8 üzerinde de çalışıyor. Like a Dragon bir başka yan ürün. Geliştirilmekte olan bir başka oyun olan Gaiden The Man Who Erased His Name, Yakuza 6'daki olaylardan sonra Kiryu'yu tekrar ön plana çıkaracak. Gaiden hakkında daha fazla bilgi, bu yılın sonlarında piyasaya sürülmesi planlandığından kısa süre içinde mevcut olacaktır. Daha önce de belirtildiği gibi, Like a Dragon Ishin yeni gelecekte 21 Şubat'ta çıkış yapacak. Oyun piyasaya çıktığında PS5, PS4, Xbox Series X, Xbox One ve PC'de erişilebilir olacak.

Oyun hakkında resmi olarak, "1860'ların Kyo'su yaygın eşitsizlikle boğuşuyor ve bir samuray adalet arayışında tarihin akışını değiştirecek. Sakamoto Ryoma'nın kılıcını alın ve babanızın katilini bulmak, üzerinize atılan bir cinayetten kendinizi aklamak ve onurunuzu geri kazanmak için Kyoto'ya gidin. Bunu yaparak samuray dönemine bir son verecek ve Japonya'nın geleceğini sonsuza dek değiştireceksiniz. Kılıcınızı çekin, tabancanızı doldurun ve sadece Yakuza'nın yaratıcılarının üretebileceği bu ateşli tarihi macerada devrime katılın: Like a Dragon'un yaratıcılarının üretebileceği bu ateşli tarihi macerada devrime katılın." açıklaması var. Şimdi, Like a Dragon Ishin için çıkan fragman dışındaki tavsiyelerimizden bahsedelim.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, En iyi çizgi film rehber yazımıza bir bakmanızı tavsiye ederiz. Zira, bu rehber yazımızda, sizler için 20 film seçtik. Her birinden de tek tek bahsettik. Bu sayede, siz de aradığınız çizgi filmi bulacaksınız. Sonra, En iyi bilim kurgu filmleri rehber yazımız var. Bu rehber yazımızda da bol bol tavsiye verdik. Bilim kurgu filmleri, günümüzde kesinlikle çok sevdiğimiz bir tür. Biz de, bilim kurgu önerisi hazırlayalım dedik. Ardından da, En iyi vampir filmleri yazımız mevcut. Bu rehber yazımızda da, sizler için vampir filmleri seçtik. Seçtiğimiz vampir filmlerini önce listeledik, sonra da haklarında bilgi verdik. Umarız ki, her birinin faydası olur. Like a Dragon Ishin ve yeni fragman dışında 2 tavsiyemiz daha var.

Şu anda, hep film yazıları yazmış gibi duruyoruz. Fakat, sitemizde birçok başlıkta yazı mevcut. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.