Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 06.02.2023

Bu yıl Haziran 2023 ayında Knockout City oyununun sonunu göreceğiz. EA'nın son 10 yılda aldığı haklı eleştirilere rağmen, yayıncı önemli çevrelerdeki konumunu sessizce geliştiriyor. Yayıncı, bir önceki neslin başında tek oyunculu oyunların neslinin tükenmekte olduğuna inandığı için çevrimiçi oyunlara daha fazla odaklanmaya çalıştı. Durumun böyle olmadığı ortaya çıkınca, EA daha fazla tek oyunculu oyuna yatırım yapmaya devam etti ve hem çevrimiçi hem de hikaye odaklı yeni IP'ler peşinde koşmaya başladı. Gerçekten orijinal ve çok eğlenceli bir PVP yakan top oyunu olan Knockout City, bu harika yeni IP'lerden biriydi.

Knockout City için Haziran 2023 ayı, fişlerin çekildiği ay olacak

Ancak güzel olan her şey sona ermek zorunda. Knockout City, henüz iki yıldır faaliyette olduğu için bu yılın sonlarına doğru kapanacak. Geliştirici Velan Studios'un 2022'de EA'den yayıncılık görevlerini devraldıktan sonra 6 Haziran 2023'te oyunu durdurma kararı almasıyla oyunun dokuzuncu sezonu son sezonu olacak. Oyun 6 Haziran'dan sonra artık konsollarda oynanamayacak, ancak PC versiyonu, hayranlara işleri devam ettirme şansı sağlamak için özel olarak barındırılan sunuculara sahip olacak.

Velan, tam olarak kararlı olmasa da, Knockout City evreninde geçen yeni bir oyun yaratmak için bu oyunu yaratırken edindiği bilgilerden yararlanmayı umuyor. Bununla birlikte, gelecekte, genel olarak daha yaratıcı oyunlar üretmeye kararlıdır. 23 Mayıs'ta başlayacak olan oyunun dokuzuncu sezonunda büyük etkinlikler, bonuslar ve önemli bir uğurlama etkinliği yer alacak. Oyun ayrıca 28 Şubat'ta tüm mikro dönüşümlerden ve premium içeriklerden tamamen arındırılmış olacak.

Velan Studios'a ne olacağı şu an itibariyle belirsiz. Stüdyonun IP için büyük bir tutkusu olduğu ve Knockout City 2 veya başka bir devam oyunu anlamına gelse de devam ettiğini görmek istediği açık. Umarız, mevcut oyunundan uzaklaştıkça, önümüzdeki yıllarda daha fazla şey öğreneceğiz. Knockout City Haziran 2023 ayında sunucularını kapatıyor fakat başka yazılarımız da var. Şimdi, sizlere başka yazılarımızdan bahsedeceğiz.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, En iyi çizgi film rehber yazımıza bir bakmanızı tavsiye ederiz. Zira, bu rehber yazımızda, sizler için 20 film seçtik. Her birinden de tek tek bahsettik. Bu sayede, siz de aradığınız çizgi filmi bulacaksınız. Sonra, En iyi bilim kurgu filmleri rehber yazımız var. Bu rehber yazımızda da bol bol tavsiye verdik. Bilim kurgu filmleri, günümüzde kesinlikle çok sevdiğimiz bir tür. Biz de, bilim kurgu önerisi hazırlayalım dedik. Ardından da, En iyi vampir filmleri yazımız mevcut. Bu rehber yazımızda da, sizler için vampir filmleri seçtik. Seçtiğimiz vampir filmlerini önce listeledik, sonra da haklarında bilgi verdik. Umarız ki, her birinin faydası olur. Knockout City Haziran 2023 ayında sunucularını kapatıyor yazımız bitmeden önce 3 tavsiyemiz daha var.

Şu anda, hep film yazıları yazmış gibi duruyoruz. Fakat, sitemizde birçok başlıkta yazı mevcut. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.