Avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 21.12.2017

26 Şubat 2009 tarihinde PlayStation 3 için çıkışını gerçekleştiren Killzone 2 ve 22 Şubat 2011 tarihinde yine PlayStation 3 için çıkışını gerçekleştiren Killzone 3 oyunlarının sunucuları, geliştirici ekipten gelen yeni açıklamalara göre 2018 senesinin ilk çeyreğinde tamamen kapanacak. Eğer tam bir tarih vermek gerekirse, 29 Mart 2018 tarihini sizlere gösterebiliriz. Eğer günümüzde de PlayStation 3 sahibiyseniz ve aralıksız Killzone 2 veya Killzone 3 oynuyorsanız, ne yazık ki oyununuza veda etmeniz gerekecek.

Killzone 2 ve Killzone 3 sunucuları tamamen kapanıyor

Guerilla Games ve Sony Interactive Entertainment cephelerinden gelen açıklamada, bu iki oyunu çevrim dışı veya çevrim içi olarak oynayan herkese teşekkür edildi. Fakat bu konuda sizleri uyarmamız gerekiyor. Eğer platin kupaların peşinden koşuyorsanız ve günümüzde de bu iki oyunun platin kupalarını kazanamadıysanız, bu 3 ay son şansınız olabilir. Çünkü iki oyunun da kupa listesinde sadece çevrim içi oynayabilerek kazanabileceğiniz bazı kupalar bulunuyor. Oyunun sunucuları kapandıktan sonra bu kupaları ne yazık ki kazanma şansınız bulunmayacak ve otomatik olarak platin kupa kazanma şansınız da tamamen bitecek.

İki oyun da neredeyse 10 sene boyunca hayatımızda kalmayı başardı. Bu yüzden Guerilla Games ve Sony Interactive Entertainment ekiplerine aslında teşekkür etmemiz gerekiyor. Guerilla Games şu an yeni bir Killzone oyunu geliştiriyor mudur, bilemiyoruz ama ekip en son Horizon: Zero Dawn oyununu ve bu oyun için bir de ek paketi piyasaya sürdü. Bu iki olay da 2017 senesinde gerçekleşti. Bu yüzden, Guerilla Games eğer bir oyun piyasaya sürecekse ve bu oyun bir Killzone olacaksa, muhtemelen o oyunun duyurusunu 2018 veya 2019 yılında görürüz gibi görünüyor. Ekibin yeni oyunu da muhtemelen PlayStation 4 neslinin sonunda çıkacaktır.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.