Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 20.03.2023

Nintendo 3DS ve Wii U eShop'ları 27 Mart'ta kalıcı olarak kapanacak. Oyuncuların daha fazla dijital satın alma şansları olmayacak. Sonuç olarak, birçok kişi oyun satın almak için acele etmeye başladı. Tabii, bazı şirketler de oyunları ücretsiz olarak dağıtıyor. Her ne kadar birçoğu para harcayacak olsa da, insanların çoğu önümüzdeki hafta boyunca Jirard "The Completionist" Khalil kadar çok harcama yapmayacak. Efsane bir şekilde, YouTuber her bir oyunu her iki platformda da dijital olarak satın almak için 22.791 $ harcadı. Evet, Khalil her Nintendo 3DS ve Wii U oyununu satın aldı. Bu miktar 866 Wii U oyununa harcanan 9.673 dolar ve 1.547 3DS oyununa harcanan 13.118 dolar anlamına geliyor. Şimdi, sizleri bu olayın videosu ile baş başa bırakalım.

Khalil eShop üzerindeki bütün Nintendo 3DS ve Wii U oyunlarını satın aldı

Khalil, önce oyunların maliyetini araştırdı elbette. Sonra, bu kadar çok oyunu indirmek için ne kadar alana ihtiyaç duyulacağını da araştırdı. Tabii, bunun için çok zaman harcamak zorunda kaldı. Video için sponsor bulamadığında, sponsorların ek videoları finanse etmesini sağlayarak geçici bir çözüm buldu. Bu parayı da, tabii ki oyunlar için kullandı. Khalil ve meslektaşları, gerçek eShop kartları satın almanın ve bunları alışveriş yapmak için kullanmanın en iyi hareket tarzı olacağı sonucuna vardılar. Ekip üyelerinden biri, gerekli paraya sahip olmasına rağmen bankası tarafından kesintiye uğradı ve birçok işletmenin tek bir seferde satın alınabilecek hediye kartı sayısına ilişkin kısıtlamaları vardı.

Khalil, çabalarının yanlış yerleştirilmiş medya ile ilgili endişelerden kaynaklandığını iddia etti. Tüm bu dijital oyunlar Khalil tarafından, video oyunlarını ve onlara eşlik eden medyayı korumak için çok çalışan bir kuruluş olan Video Game History Foundation'a verilecek. Bu müthiş bir amaç ve Khalil'in girişimleri daha fazla insanı bu tür medyayı korumanın önemi konusunda ikna etmeli. Khalil ayrıca tüm bu satın alımlardan yüzlerce Gold Coin biriktirdi. Bunları yalnızca Nintendo Switch eShop'taki bağımsız oyunlara harcayacak. Khalil ve Nintendo 3DS ile Wii U oyununu satın alması bir yana, şimdi başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Khalil ve Nintendo 3DS ile Wii U oyununu satın alması yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.