Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 08.02.2023

BioShock'un yaratıcısı Ken Levine ve geliştirici Ghost Story Games'in bir sonraki video oyunu Judas için çok geniş bir çıkış tarihi aralığı verildi. Yılın sonunda düzenlenen The Game Awards 2022'de Ghost Story, yıllar süren sessizliğin ardından nihayet Judas'ı açıkladı. Oyunun içeriğiyle ilgili ayrıntılar hâlâ eksik. Fakat, artık oyunu gelecekte ne zaman oynayabileceğimize dair temel bir fikrimiz var.

Judas çıkış tarihi aralığı 2025 yılına kadar sarkıyor

Take-Two Interactive CEO'su Strauss Zelnick, IGN ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda Judas'ın çıkış takvimini tartıştı. Take-Two'ya ait bir firma olduğu için Ghost Story Games'in kontrolünü elinde bulunduran Zelnick'e göre Judas, Take-Two'nun Mart 2025 sonundan önce piyasaya sürmeyi planladığı 87 oyundan biri. Judas çıkış tarihi veya aralığı Zelnick tarafından daha ayrıntılı olarak belirtilmedi. Ancak en azından önümüzdeki iki yıl içinde gerçekleşeceği artık kesin. Zelnick sözlerine Judas'ın ve Take-Two'nun üzerinde çalıştığı diğer 86 oyunun ertelenmeyeceğinden emin olduğunu söyleyerek devam etti. Her ne kadar bu planın önümüzdeki aylarda ve yıllarda şirket için değişme potansiyeli her zaman mevcut olsa da.

Zelnick, "Son birkaç yılda bazı kaymalar yaşadık. Şu anda kendimizi gerçekten istikrarlı hissediyoruz. Gelecek programımız hakkında harika hissediyorum. Elbette her zaman bazı kaymalar olabilir ama ekipler gerçekten iyi çalışıyor. Ayrıca, pazara sürekli olarak harika oyunlar sunma konusunda iyimserim." dedi. Judas ile ilgili kesin olan tek şey PS5, Series X ve PC için geliştiriliyor olması. Projenin ilk fragmanını zaten gördük. Bu yüzden, 2023 boyunca onu tekrar iş başında görme ihtimalimiz oldukça yüksek. Judas çıkış tarihi aralığı bir yana, bir hatırlatmamız var.

Geçmiş olsun

Kahramanmaraş başta olmak üzere tüm Türkiye'yi yasa boğan bu acı olayda hasar alan bölgeler için, sitemizde ve kardeş sitelerimizde AFAD ile ilgili bağış yapabileceğiniz reklamlar olacaktır. Eğer nasıl yardım edeceğiniz konusunda bir fikriniz yoksa, bu reklamlara göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, En iyi çizgi film rehber yazımıza bir bakmanızı tavsiye ederiz. Zira, bu rehber yazımızda, sizler için 20 film seçtik. Her birinden de tek tek bahsettik. Bu sayede, siz de aradığınız çizgi filmi bulacaksınız. Sonra, En iyi bilim kurgu filmleri rehber yazımız var. Bu rehber yazımızda da bol bol tavsiye verdik. Bilim kurgu filmleri, günümüzde kesinlikle çok sevdiğimiz bir tür. Biz de, bilim kurgu önerisi hazırlayalım dedik. Ardından da, En iyi vampir filmleri yazımız mevcut. Bu rehber yazımızda da, sizler için vampir filmleri seçtik. Seçtiğimiz vampir filmlerini önce listeledik, sonra da haklarında bilgi verdik. Umarız ki, her birinin faydası olur. Judas çıkış tarihi aralığı yazımız bitmeden önce 3 tavsiyemiz daha var.

Şu anda, hep film yazıları yazmış gibi duruyoruz. Fakat, sitemizde birçok başlıkta yazı mevcut. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.