Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Aslı Hürüze Arı, Editör Yazım tarihi: 01.06.2021

Horizon Forbidden West, kıyametin sonrasını ele alan bir dünyada geçiyor. ABD batı kıyısında yer alan ve harabelerinin ortasında geçen, çok sevilen Horizon Zero Dawn’ın doğrudan devamı niteliğinde. Geçtiğimiz günlerde 14 dakikalık oynanış videosunda görülen yerler, tıpkı ilk oyunda olduğu gibi gerçek dünyadan alınmış gibi duruyor. Horizon Forbidden West harita detayları, 14 dakikalık yayınlanan oynanış görüntülerinden bir dizi oyun içi görüntüler ve mekanlar sayesinde belirlendi. Oyunun bir hayranı tarafından oynanış videosunda gösterilen yerlerin, dünya haritası üzerinde gerçek hayatta olan ve benzeyen yerleri tahmini olarak gösterdi.

Horizon Forbidden West harita detayları çıktı

 

Horizon Forbidden West harita detaylarında bulunan yerler

Oyun fragmanından çıkardığımız sonuca göre Aloy, oyunda Kaliforniya kalıntıları ve San Francisco Körfezi bölgesi boyunca seyahat etmek zorunda kalacak. Bazı keskin görüşlü ve dikkatli bir hayran ise oyunda gösterilenler yerlerin, dünya üzerinde benzeyen yerleri buldu. Bulunan yerler Sheerside Mountains, Salt Bite, Dry Yearn, High Turning, Scalding Spear, Barren Light, Valley of the Fallen, The RainTrace ve Tide’s Reach gibi oyunda geçen yerlerin, gerçek dünyada benzeyen yerleriydi.

Oyun içi haritanın dünya konumlarıyla bağlantılı olması, oyunun yapımcı stüdyosu olan Guerrilla Games’in gerçekten de ne kadar uğraş verdiğini ve emek harcadığını bizlere gösterdi. İlk oyuna göre kat kat iyi olan oyun grafikleri de, bu uğraşın oyuncular tarafından gelen beğeniler sayesinde karşılık bulacağına inanılıyor. Çıkış tarihi daha belirlenmemiş olsa da yakın bir zamanda çıkmasını ve oyuncuların oyunu deneyimleyebilmelerini umut ediyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.