Horizon Forbidden West grafikleri ilk oyuna göre harika görünüyor

Horizon Forbidden West grafikleri ilk oyuna göre harika görünüyor

Özellikle su grafikleri nefes kesiyor.

Horizon Zero Dawn Playstation 4 neslinin grafikler bakımından en iyi gözüken oyunlarından birisiydi. Görünüşe göre Guerilla Games, Horizon Forbidden West oyunuyla beraber grafikleri zirveye çıkarıyor. PlayStation 5 üzerinde çalışan 14 dakikalık oynanış fragmanında gördüğümüz kadarıyla, oyun eklenen birçok özelliğin yanında grafiksel olarak da çok ileriye gitmiş. Oyunun PlayStation 4 platformuna da çıkacağını düşünürsek grafiklerin gerçek anlamda etkileyici olduğunu söyleyebiliriz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Horizon Forbidden West oyunun su grafikleri oldukça etkileyici

Horizon Forbidden West yeni nesil grafikleri ile oldukça beğenildi. Karakter modellemeleri gerçekten çok detaylı ve etkileyici duruyor. Bunun yanında özellikli su grafikleri enfes gözüküyor. Işın izleme teknolojisinin de gücünü arkasına alan oyun, sudaki yansımaları kullanarak oyuncuları etkilemeyi amaçlıyor. Bunun yanında oyunda yaratılan su altı dünyası da nefes kesiyor. İlk oyunun zayıf yanlarından olan su altı, bu oyunda oldukça detaylı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Grafiklerin yanında oyunun dövüş sistemi kısmında da önemli iyileştirmeler var gibi gözüküyor. Özellikle ilk oyunda oyuncular tarafından oldukça yavan bulunan yakın dövüş, bu oyunda daha da çeşitlenecek ve daha fazla keyif verecek gibi görünüyor. Ayrıca, oyunda düşmanlarımızın da makineleri kontrol edebildiklerini görüyoruz. Bu da daha güçlü düşmanlarla karşılaşacağımızın habercisi gibi.

İlk oyunda dış dünyayı keşfetmek oldukça keyifliydi. Horizon Zero Dawn oyunu geniş ve renkli bir dünyaya sahipti. Bu oyunla birlikte artık su altı dünyasını da keşfedebiliyoruz gibi gözüküyor. Böylelikle, özellikle oyunlarda dünyayı keşfetmeyi seven oyuncular için daha doyurucu bir oyun olacağını söyleyebiliriz. Yaratılan su altı dünyası detaylı ve renkli görünümüyle oyunun en vurucu kısımlarından biri olacak gibi.

Bu etkileyici özelliklerin yanında oyunla ilgili bazı ufak şüpheler de var. Yayımlanan videoda gördüğümüz kadarıyla oyun 4K 30 FPS olarak çalışıyordu. Fakat oyunun PlayStation 5 üzerinde 60 FPS çalışacak bir performans modunun olup olmayacağı ile ilgili resmi bir açıklama yok. Bu da oyunu akıcı oynamayı tercih eden oyuncuları şüphelendiriyor. Bir diğer şüphe de oyunun çıkış tarihiyle ilgili. Oynanış videosu yayımlanmış olmasına rağmen oyunun çıkış tarihiyle ilgili hiçbir resmi açıklama yok. Umuyoruz bu yıl bitmeden bu nefis gözüken oyuna kavuşuruz.


Horizon Forbidden West
   Haber  |  Öne Çıkanlar 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.