Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 15.02.2023

Hogwarts Legacy savaş ve büyü sistemi çok yönlüdür ve anlaşılması oldukça basittir. İster oyunu erken erişim sürümü çıktığından beri oynuyor olun, ister bu hafta sonu oyuna dalmaya hazır olun, muhtemelen öğrenmeniz gereken çok şey var. Hogwarts Legacy'de olmak istediğiniz büyücü veya cadı olabilirsiniz, bu da savaşta nasıl davranacağınızı seçebileceğiniz anlamına gelir. Az çatışma ve gizlilik olmasını tercih eden biri misiniz? Bir kişiye mümkün olan en az zararı vermeyi mi tercih edersiniz? Yoksa düşmanlarınızı tamamen acımasız bir vahşet uygulayarak öldürmeyi mi tercih edersiniz? Seçim sizin. Her iki durumda da, aşağıdaki tavsiyeler tüm büyülerinizi mümkün olduğunca etkili bir şekilde kullanmanıza yardımcı olacaktır.

Hogwarts Legacy savaş ve büyü sistemi nasıl işliyor?

Her büyünün çok net bir amacı olduğunu anlamak çok önemlidir. Bazıları öncelikle araç olarak kullanılır ve gerçek savaşta hiçbir amacı yoktur. Lanetler (kırmızı), Hasar (sarı), Kontrol (sarı), Güç (mor), Fayda (mavi) ve Lanetler (Yeşil) çeşitleri var. Bunlar, ana hikâyeyi oynadıkça ve okul ödevlerinizi bitirdikçe size kendiliğinden gelecektir. Bundan sonra, büyüleri kontrol cihazının dört yüz düğmesinden biriyle ilişkilendiren yüklemeler oluşturabilirsiniz. Biriktirmeye başladığınızda daha fazla yük satın almak için beceri puanlarınızı kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim. Bu, savaşın ortasında menüye girip her şeyi yeniden düzenlemek zorunda kalmadan büyü setleri arasında geçiş yapmanızı kolaylaştıracaktır. Oyunun ikinci yarısında işler biraz daha zorlaştığında kullanışlı olacaktır.

Bir sonraki adım, sizin için en iyi olan büyüleri keşfetmek ve bulmaktır. Sadece hangisinin en büyük hasarı verdiğini değil, hepsinin ne kadar iyi entegre edilebileceğini düşünmek çok önemlidir. Örneğin, daha fazla hasar vermek veya hatta bir şeyi patlatmak için birini kaldırabilir, kendinize doğru çekebilir, ateşe verebilir ve ardından diğer düşmanlara doğru sürebilirsiniz. Bu, düşmanlarınızı yenmek için hayal gücünüzü sonuna kadar kullanmanızı sağlayan gerçekten özgürleştirici bir savaş sistemidir. Ayrıca bir köprüyü yıktıktan sonra yeniden inşa etmek için bir büyü kullanabilir ve düşmanları yere düşürerek öldürebilirsiniz. Yaratıcı olun-Hogwarts Legacy bunu kum havuzunda ödüllendiriyor. Hogwarts Legacy savaş ve büyü sistemi bir yana, şimdi bir hatırlatmamız var.

Geçmiş olsun

Kahramanmaraş başta olmak üzere tüm Türkiye'yi yasa boğan bu acı olayda hasar alan bölgeler için, sitemizde ve kardeş sitelerimizde AFAD ile ilgili bağış yapabileceğiniz reklamlar olacaktır. Eğer nasıl yardım edeceğiniz konusunda bir fikriniz yoksa, bu reklamlara göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, En iyi 5 ücretsiz mobil VPN uygulaması rehber yazımızı tavsiye ederiz. Zira, bu yazımızda, şu dönemde lazım olacak uygulamalardan bahsettik. Bu sayede, kolayca erişim sağlamanız mümkün olacaktır. Sonra, En iyi 5 ücretsiz PC VPN uygulaması rehber yazımızı da tavsiye ederiz. Zira, bu yazımızda da, bugünlerde yardımcı olacak uygulamalardan bahsettik. PC üzerinden VPN kullanmak isteyenler için önemli tavsiyeler var. Ardından da, Türkiye içerisinde VPN kullanmak yasak mı sorusuna yanıt getirdik. Şu günlerde, birçok kişinin aklındaki kesinlikle önemli bir soru. Biz de, bu sorunun cevabını araştırdık ve sizler için anlattık. Umarız ki, her birinin faydası olur. Hogwarts Legacy savaş ve büyü sistemi yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şu anda, hep film yazıları yazmış gibi duruyoruz. Fakat, sitemizde birçok başlıkta yazı mevcut. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.