Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

Hideo Kojima, Death Stranding oyununun oynanışını ve hikayesini anlattı

Hideo Kojima, Death Stranding oyununun oynanışını ve hikayesini anlattı

Bu günleri de mi görecektik?

Günümüzün en gizemli ve en merak edilen oyunlarından bir tanesi olan Death Stranding, bildiğiniz üzere son birkaç haftaya damgasını vurdu. Çünkü oyun öncelikle The Game Awards 2017 sırasında gösterildi. Ardından da PlayStation Experience 2017 sırasında oldukça hoş bir Hideo Kojima röportajı gördük. Oyun hakkında tüm bunlar yaşandı, belki oyuna ait toplamda 20 dakikalık sinematik videolar gördük ama buna rağmen Death Stranding oyununun nasıl bir şey olacağını hala bilmiyoruz. Oynanış mekaniklerini veya senaryoyu bilmiyoruz. Çok sürpriz bir şekilde Hideo Kojima, bu bilgileri IGN ekibine verdi.

Death Stranding hakkında hiç kimse, hiçbir şey bilmiyor

Ölmek Aslında Oldukça Doğal Bir Şey

Hideo Kojima cepheisnden gelen açıklamalara göre Death Stranding oynarken eğer ölürsek, oyun bitecek ama yeniden başlayacak. Klasik oyun sistemi yani. Oyunda istediğimiz kadar ölebileceğiz ama her ölüp, yeniden doğduğumuzda zaman biraz daha geriye gitmiş olacak. Hideo Kojima ismine göre oyunun teması ölüm ve yaşam. Oyuncular, bu oyunu oynarken ölümün sadece bir son olmadığını anlayabilecek.

The Game Awards 2017 sırasında yayımlanan videoda Sam karakteri bir beyaz dalga tarafından vurulmuştu ve kendisini ardından bir denizin içerisinde bulmuştu. İşte o deniz, aslında oyuncuların öldüğü zaman gideceği yer. Oyuncular, öldüğü zaman o denizde kendi karakterlerini birinci şahıs bakış açısında kontrol edebiliyor. Sam karakterinin oldukça benzersiz yetenekleri olduğu için, biz bir oyuncu olarak o karakterin içinden ruh olarak çıkabilip, farklı yerlere gidebiliyoruz. Bu noktada ne ölüyoruz, ne de yaşıyoruz.

Timefall İle Tanışın

Oyun için yayımlanmış videoda bir de yağmur görmüştük. Bu yağmur, gezegen üzerindeki ağaçlar, çiçekleri hemen canlandırmıştı. Aynı şekilde, insan vücudunu da yaşlandırmıştı. İşte o yağmur aslında zamanı kontrol eden bir öge ve kesinlikle bizim dünyamızdan değil. O yağmurun adı da aslında Timefall. Yapılan açıklamalara göre Timefall, Death Stranding oyununun oynanışı ve hikayesi için oldukça önemli bir öge.

Tabii bir de robotumuz ve bebeğimiz var. Bu bebek zaten oyun için yayımlanmış her videoda oldukça önemli bir rol oynuyordu. Hideo Kojima cephesinden gelen bilgilere göre, oyun içerisinde de bebek oldukça önemli bir role sahip. Ayrıca, oyunun yayımlanan son videosunda gördüğümüz robot da önemli bir role sahip ve kendisi önemli bir oynanış mekaniğini içerisinde bulunduruyor. Son olarak, bu robotun bir de ismi var ama ne olduğunu bilmiyoruz.

1 kişiye çekiliş ile Dead Rising 4: Frank’s Big Package (PlayStation 4) veriyoruz

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın