Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 13.12.2022

Bildiğiniz gibi, bu hafta Death Stranding 2 göründü. Hideo Kojima da, verdiği bilgilere göre pandemi sebebiyle Death Stranding 2 senaryosunu tekrar yazdı. İlk Death Stranding 2019'da piyasaya çıktığında bazı insanlar kıyamet sonrası Amerika'da hayatta kalan az sayıdaki teslimatçıdan paket çalma takıntısıyla ara sıra karşılaştığınız rakiplerin biraz fazla olduğunu düşünmüştü. Oyun, 2020'de bir pandemi ortaya çıktıktan sonra çok ileri görüşlü hale geldi. Bu nedenle, Kojima hikayeyi salgından önce yazmış olsa da, salgını deneyimledikten sonra tamamen değiştirmek zorunda kaldı.

Hideo Kojima neden Death Stranding 2 senaryosunu tekrar yazdı?

Kojima, Death Stranding 2'nin tanıtımının ardından The Game Awards sunucusu Geoff Keighley'e verdiği demeçte, "Hikayeyi pandemiden önce yazmıştım, ancak pandemiyi yaşadıktan sonra her şeyi sıfırdan yeniden yazdım. Ayrıca daha fazla gelecek öngörmek istemedim, bu yüzden yeniden yazdım." dedi.

Kojima, Death Stranding ile sadece geleceği kazara tahmin etmekle kalmadı. Hayranlar daha önce Metal Gear Solid 2'nin önemli bir sorun haline gelmeden önce yanlış bilgilerin internette yayılabileceği bazı yolları ele aldığını gözlemlemişti.

Kojima şu anda oyun hakkında oldukça sessiz kalsa da, oyun hakkında söyleyeceklerinin çoğu bu kadardı. Kojima fragman hakkında konuşurken "içine pek çok şey koyduğunu, bu yüzden sizlerin bunun hakkında konuşmanızı ve içindeki ayrıntıları bulmanızı istiyorum" dedi ki eminiz pek çok meraklı izleyici oyunun duyurulmasından bu yana geçen günlerde bunu yapmıştır.

İlk oyundaki olayların ardından, Death Stranding 2'de daha kırılgan saçlı bir Fragile (Lea Seydoux) ve daha yaşlı görünen Sam Bridges (Norman Reedus) yer alıyor. Ayrıca, bir Hideo Kojima oyunu için oldukça tipik hissettiren dev yüzen heykeller, mekanizmalar ve bebek ahtapotlar var.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.