Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 25.08.2021

Metal Gear Solid ve en son çıkan Death Stranding oyunları tanıdığımız Hideo Kojima dün 58 yaşına girdi. Doğum gününde açıklamalarda bulunu Kojima, "beynim çalışmayı durdurana kadar içerik yaratmaya devam edeceğim" dedi. Twitter üzerinden "zamanı geldiğinde vücudum beni yarı yolda bırakacak" şeklinde açıklamalarda da bulundu.

“Sevdiğimiz filmlere, kitaplara ve müziğe özgürce erişemeyeceğiz.”

Geçen ay Microsoft'un Kojima tarafından yeni bir oyun yayınlamak için bir anlaşmayı kabul etmeye yaklaştığı bildirildi. Konu ile ilgili VentureBeat, Microsoft ve Kojima'nın yeni bir Xbox oyunu üzerinde çalışmayı planladıklarını belirten niyet mektubu imzaladıklarını bildirdi. Kojima daha önce bulut platformları tarafından etkinleştirilen "yeni bir oyun biçimini" keşfetme arzusunu dile getirmişti.

Brad Pitt ile aynı yaştayım, Tom Cruise ise benden 1 yaş büyük.

“Beynim yaratıcı gücünü kaybedene kadar bir şeyler yaratmak için çabalamaya devam edeceğim. Bu benim içgüdüm ve yapmayı sevdiğim şey bu. Teşekkürler."

Bunun yanında Hideo Kojima düşüncelerini düzenli olarak paylaşıyor. Örnek olarak bu ayın başlarında, fiziksel medyanın olmadığı gelecekten korktuğunu açıkladı. "CD'ler yakın zamanda tamamen gitmiş olacak. Aklıma geldikçe satın alıyorum. Önümüzdeki birkaç yıl içinde oyunların yayın formatına geçeceğini düşünüyorum. Filmler, dramalar ve oyunların tümü canlı olacak ve bunların keyfini istediğiniz zaman, istediğiniz yerde iPad veya iPhone'unuzda veya bilgisayarınızda çıkaracaksınız. Bu olduğunda oyunlar, filmler ve dramalar aynı alanda rekabet etmek zorunda kalacak. Gerçekleşecek bu yeni oyun format ile çok ilgileniyorum ve bunun ileri gelenlerinden olmak istiyorum.”

Kojima'nin son projesi Death Stranding 5 milyon satış başarısı göstermişti. Ardından yakın bir zamanda Director's Cut sürümü de ortaya çıkmıştı. 24 Eylül tarihinde PS5 için çıkışını yapacak olan Director sürümünün detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. Oyun hakkında sorularınız ve merakınız var ise inceleme yazımıza göz atabilirsiniz.
Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.